Type to search

Trening siłowy w domu – jakiego sprzętu potrzebujesz?

Zbudowanie siły podczas ćwiczeń wykonywanych w domu jest nie tylko możliwie, ale też wcale nie trudne. Wystarczy, że wyposażysz się w proste sprzęty i odrobinę siły woli, a efekty zauważysz niemal natychmiast. Dowiedz się, jakie przyrządy pozwolą Ci wykonywać w domu skuteczne ćwiczenia siłowe.

Hantle – najpopularniejszy przyrząd do ćwiczeń siłowych

cwiczenie-w-domuHantle do ćwiczeń dają w zasadzie nieograniczone możliwości domowego treningu. Wbrew powszechnemu przekonaniu umożliwiają one ćwiczenie nie tylko bicepsów i tricepsów, ale też obręczy barkowej, karku, mięśni pleców, nóg, pośladków czy nawet brzucha.

Jeśli chcesz wykonywać typowe ćwiczenia siłowe, sięgnij po tradycyjne żeliwne hantle z możliwością zmiany obciążenia na sztangielkach. Natomiast hantle z powłoką winylową, które charakteryzują się stałym ciężarem, posłużą Ci jako zwiększenie oporu mięśni podczas ćwiczeń aerobowych. Winylowa powłoka jest antypoślizgowa, co podnosi bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

Kettlebell – odważnik do wszechstronnych ćwiczeń

Jeśli chcesz wykonywać szereg wszechstronnych, nie tylko siłowych, ale też zwiększających mobilność mięśni ćwiczeń, sięgnij po kettlebell. Jest to rodzaj odważnika, przypominający wyglądem kulę z uchwytem.

Popularny kettle daje możliwość urozmaicenia swojego treningu o niemal nieograniczoną liczbę zróżnicowanych ćwiczeń, dzięki którym zwiększysz siłę, wytrzymałość i mobilność mięśni, poprawisz dynamikę gibkość i koordynację ruchową. Jeśli wyposażysz się w kettle o różnym ciężarze, będziesz mógł wykonywać różne ćwiczenia z różną intensywnością. Wśród nich między innymi: przysiady, wymachy, huśtawki, spacer farmera (potrzebne dwa jednakowe odważniki), brzuszki oraz ćwiczenia ramion.

Ekspander – mały przyrząd, duże efekty

Ekspander składa się z dwóch uchwytów połączonych ze sobą sprężynami lub elastycznymi gumami. Wszechstronność ćwiczeń wykonywanych z ekspanderem jest bardzo wysoka, a jego zastosowanie pomaga wyraźnie zwiększyć opór mięśni podczas ćwiczeń aerobowych. Ogromną zaletą tego przyrządu jest to, że jest tani i zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu jest wręcz idealny do ćwiczenia w domu. Dla początkujących stanowi świetną alternatywę dla hantli.

Drążki i poręcze – ćwicz na własnym ciężarze

Te przyrządy do ćwiczeń są rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku każdej osoby, która chce zacząć przygodę z ćwiczeniami siłowymi, mowa tu zarówno o dzieciach, jak i dorosłych. Ćwiczenia na własnym ciężarze, takie jak podciąganie czy upuszczania pomagają w istotny sposób poprawić swoją sprawność. Ćwiczenia na drążkach czy poręczach możesz uzupełnić też przysiadami, pompkami, wykrokami i innymi elementami treningu, który nie pozostaje bez znaczenia w kontekście rozwoju siły.

  Pływanie z czepkiem czy bez?
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)