Type to search

Skuteczne leczenie nadwagi – sprawdź jak szybko zrzucić kilka kilogramów!

Pomimo podejmowania w ostatnich latach szeregu działań przez rządy i światowe organizacje problem nadwagi i otyłości, zamiast maleć, nadal zatacza coraz szersze kręgi. Jak skutecznie poradzić sobie z tą przypadłością, która nie tylko wpływa negatywnie na wygląd, ale przede wszystkim niszczy zdrowie cierpiących na nią ludzi.

Szacuje się, że na świecie trudności z utrzymaniem właściwej wagi ma prawie 2 miliardy ludzi. W Polsce problem ten dotyka 45,7% kobiet i aż 62,2% mężczyzn. Jest to wynik zatrważający, jednak w żadnym wypadku niezaskakujący. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.

Przyczyny nadwagi i otyłości

Współczesny tryb życia przeciętnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu optymalnej wagi. Zachwiany bilans energetyczny spowodowany spożywaniem zbyt kalorycznych produktów bez dostarczenia organizmowi odpowiedniej dawki ruchu, który mógłby je spalić, prowadzi w efekcie do nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej.

Dzisiaj jedzenie coraz rzadziej pełni funkcję odżywczą, a traktowane jest jak narkotyk, który poprawia nastrój. Kompulsywne podjadanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym, sprawia chwilową przyjemność, która ma nam rekompensować stresy i stanowić swojego rodzaju nagrodę.

Niestety nagroda ta jest zabójcza, ponieważ nadwaga i otyłość prowadzą do wielu chorób, nie tylko układu krążenia, ale także nerwowego, pokarmowego czy układu kostno-stawowego. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że walka z nadwagą społeczną jest obecnie jedną z najważniejszych, jakie musi stoczyć współczesna cywilizacja.

Racjonalne odchudzanie

Podstawą do skutecznego i długoterminowego zmniejszenia swojej wagi, bez tzw. efektu jojo, jest zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego życia codziennego. Wydaje się to czymś prostym, jednak osoby uzależnione od jedzenia mogą mieć z tym problem. Dlatego też najlepsza jest metoda małych kroków, która pozwoli nam pomału, ale niejako na stałe, przestawić się na zdrowy tryb życia, dzięki czemu nie tylko będziemy piękni i jędrni, ale także zdrowi. Co do tego będzie konieczne? Kilka zmian, takich jak:

  • rezygnacja z produktów wysokoprzetworzonych i bogatych w cukry (fast foody, słodycze, napoje kolorowe)
  • wprowadzenie do diety większej ilości warzyw, w proporcji 70/30 do innych produktów
  • spożywanie więcej produktów zawierających błonnik
  • jedzenie mniej, a częściej
  • picie większej ilości wody
  • wprowadzenie aktywności fizycznej (np. ćwiczenia, spacery, bieganie, jazda na rowerze itd.)

Jeśli dostosujemy się do tych wskazań, nasza waga zacznie systematycznie spadać, aż do osiągnięcia tej właściwej, czyli zgodnej ze wskaźnikiem BMI. Efekty jednak nie będą natychmiastowe, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Można oczywiście przyspieszyć proces odchudzenia, korzystając z odpowiedniego wsparcia.

Jak szybko zrzucić kilogramy?

Do szybszego pozbycia się niechcianych kilogramów przyczynić mogą się te produkty spożywcze i suplementy diety, które rozkręcają metabolizm, przyspieszając tym samym proces spalania kalorii oraz te, które po prostu wspomagają pracę układu trawiennego. Są to zatem wszelkiego rodzaju ziołowe herbatki odchudzające, ostre przyprawy (np. pieprz, chili), a także preparaty takie jak Colon C, który wspomaga perystaltykę jelit, wspierając układ trawienny, czy wiążący cząsteczki tłuszczu (lipidów), dzięki czemu nie odkładają się w organizmie – Calominal.

I koniecznie trzeba sobie uświadomić to, że naprawdę skuteczne odchudzanie to zmiany wprowadzone na całe życie. Nie jednorazowe zrywy i powrót do łakomstwa oraz siedzącego trybu życia. Bo bycie szczupłym i zdrowym to efekt tego, jak jemy i żyjemy. Dlatego żyjmy i jedzmy zdrowo.

Koniecznie przeczytaj:

  Naturalne SPALACZE TŁUSZCZU w walce z tłuszczem na brzuchu
Oceń artykuł

1 Comments

  1. Moim zdaniem to też jest tak, że niestety ale albo będziemy robić coś na kilku frontach albo inaczej nie schudniemy za chiny ludowe. U mnie ani ćwiczenia nie pomagały samodzielnie, ani dieta. Dopiero dosłownie kilka minut ruchu plus dieta plus wspomagacz iqgreen na bazie zielonej kawy i kwasu chlorogenowego dały efekty w postaci 4 kilo po miesiącu, 5 w drugim.

    Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)