Type to search

Pływanie z czepkiem czy bez?

Czepek pływacki jest głównie kojarzony z basenem, gdzie użytkuje się go najczęściej. Mnóstwo obiektów tego typu – parki wodne i otwarte kąpieliska – nie wprowadza nakazu noszenia czepków, pozostawiając wolny wybór osobom korzystającym z wodnych atrakcji.

W przypadku krytych pływalni jest to jednak obowiązkowy element wyposażenia każdego użytkownika obiektu. Dlaczego warto nosić czepek na basenie?

Czepek pływacki jest głównie kojarzony z basenem, gdzie użytkuje się go najczęściej. Mnóstwo obiektów tego typu – parki wodne i otwarte kąpieliska – nie wprowadza nakazu noszenia czepków, pozostawiając wolny wybór osobom korzystającym z wodnych atrakcji. W przypadku krytych pływalni jest to jednak obowiązkowy element wyposażenia każdego użytkownika obiektu. Dlaczego warto nosić czepek na basenie?

Poprawa komfortu pływania

Wiele osób jest przekonanych, że czepki pływackie mają za zadanie chronić włosy przed zamoczeniem. Jest w tym sporo prawdy, ale ich głównym zadaniem jest poprawa komfortu pływania. Osoby zawodowo uprawiające pływanie wiedzą, że włosy schowane pod czepkiem nie plączą się i nie wpadają do oczu. Oznacza to także mniejszy opór w wodzie, co przekłada się na wyniki sportowe.

Utrzymanie standardów czystości wody

Współczesne obiekty basenowe wyposażone są w nowoczesne systemy filtracji, które nieprzerwanie oczyszczają wodę, wyłapując włókna oraz włosy. W miejscach, gdzie systemy oczyszczania wody są mniej wydajne, zaleca się stosowanie czepków pływackich, aby uniknąć zagrożenia sanitarnego.

Skóra człowieka, a w szczególności skalp pokryty włosami, gromadzi miliony mikroorganizmów. We włosach mogą znajdować się pasożyty oraz ich jaja, które mogą przyczynić się do wielu problemów z utrzymaniem prawidłowej higieny. Noszenie czepka zapobiega przedostawaniu się mikroorganizmów do wody, zmniejszając do minimum ryzyko pojawienia się niebezpieczeństwa sanitarnego.

Pływanie z czepkiem czy bez? 1Ochrona przed działaniem środków chemicznych

Parki wodne oraz pływalnie oblegane są przez odwiedzających przez cały rok. Oprócz intensywnej pracy systemów filtrujących do wody dodawane są także środki dezynfekujące (chlor) oraz chemia o właściwościach pielęgnacyjnych. Chlor wnika w łuski włosów, osłabia ich rdzeń oraz cebulki, co w rezultacie prowadzi do przesuszenia, łamania oraz wypadania.

Należy też dodać, że czepki pływackie chronią kanały słuchowe przed infekcjami – uszy są dzięki temu zabezpieczone przed bezpośrednią penetracją wody.

Sprzęt pływacki w tri-magic.pl

Wysokiej klasy czepek nie musi kosztować fortuny. W ofercie sklepu tri-magic.pl znajduje się sprzęt pływacki renomowanych marek, takich jak Sailfish czy Aqua Sphere, które oferują najwyższą jakość w przystępnej cenie.

Czepki pływackie wykonano w 100% z silikonu, gwarantujące najwyższy standard higieny, komfort użytkowania oraz wytrzymałość. W ofercie sklepu nie zabrakło produktów w rozległej kolorystyce, umożliwiając dobór akcesoriów do własnych preferencji.

W sklepie internetowym tri-magic.pl znajdują się akcesoria, sprzęt i profesjonalna odzież sportowa dedykowana takim dyscyplinom, jak pływanie, bieganie czy jazda na rowerze.

Użytkownicy znajdą również w ofercie wypożyczalnię pianek triathlonowych, co daje możliwość przetestowania zakupu tego rodzaju odzieży przed udziałem w sportowym wydarzeniu. Szeroka oferta produktowa sklepu skłania ku zakupom online, gdzie nabywcy mogą cieszyć się dobrej jakości sprzętem w korzystnych cenach.

  Zdrowe nawyki żywieniowe- recepta na dobre samopoczucie
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)