Type to search

Pas wyszczuplający – OPINIE – rodzaje – DZIAŁANIE – jak stosować

Pasy wyszczuplające z każdym rokiem zdobywają coraz większe uznanie na rynku fitness. Jeśli zastanawiasz się, czym jest pas odchudzający, to z pewnością masz problemy ze odchudzeniem brzucha lub innych problematycznych partii ciała.

W dzisiejszym poradniku dowiesz się jakie efekty przynosi stosowanie pasa wyszczuplającego, czym jest neoprenowy pas wyszczuplający, ile taki pas kosztuje i na co zwracać uwagę podczas jego zakupu, by nie dać „nabić się w butelkę”.

Podpowiemy także, jakie są rodzaje pasów, jak taki pas działa i jakie są przeciwwskazania do jego stosowania, bo nie każdy z nas może zakładać pas na brzuch do spalania tłuszczu!

Czy warto kupić pas wyszczuplający?

Jeśli masz ograniczoną ilość czasu na ćwiczenia, to pas odchudzający jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Bez względu na to, jaki pas kupisz, możesz nosić go wszędzie i czerpać z korzyści, jakie wynikają z jego stosowania.

Dobrze wiemy, że ćwiczenia na płaski brzuch wymagają dużo wysiłku i determinacji, a nie każdy przecież jest w stanie dotrzymać tempa i systematyczności w treningach, by w niedługim czasie cieszyć się ładnie wyrzeźbionym brzuchem.

Z pomocą przychodzi wtedy pas wyszczuplający brzuch, stosując go zgodnie z zaleceniami producenta, zredukujesz tkankę tłuszczową i wzmocnisz mięśnie brzucha. Pas założyć możesz przy każdej okazji, co więcej, ćwiczenie brzucha może odbywać się nawet kiedy wykonujesz inne czynności i oba zajęcia nie będą ze sobą kolidować – to ogromna zaleta pasa wyszczuplającego.

Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów stosowania pasa wyszczuplającego? efekty jego stosowania widać już po 15-20 użyciach. Oczywiście efekty, jakie uzyskasz, stosując pas odchudzający, będą adekwatne do tego, jak będziesz się odżywiać i w jaki stopniu wspomożesz spalanie tkanki tłuszczowej.

Rodzaje pasów wyszczuplających

jak-stosowac-pasy-wyszczuplajacyAby podjąć właściwą decyzję o wyborze pasa odchudzającego, potrzebujesz rozeznania, jakie są rodzaje pasów. Oto one:

 • pasy wibrujące – są to pasy, dzięki którym dochodzi do stymulacji mięśni brzucha, mięśnie zostają rozgrzane, co znacznie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu.
 • pasy masująco-wibrujące – są to pasy, które oprócz stymulacji mięśni, rozluźniają je i masują, wpływając na metabolizm komórkowy.
 • pasy wyszczuplające z funkcją sauny – są to pasy, które oprócz programów wibrujących, koncentrują się na ogrzewaniu mięśni, a to z kolei wzmaga pocenie się w okolicy ćwiczonej partii ciała, podnosząc efektywność spalania tkanki tłuszczowej (np. neoprenowe pasy wyszczuplające).

Czego, oprócz spalania tkanki tłuszczowej można spodziewać się po pasach odchudzających? zakładając taki pas, możesz liczyć na:

 • przyspieszenie metabolizmu,
 • poprawę jędrności i sprężystości skóry,
 • zwiększoną skuteczność w kształtowaniu mięśni,
 • ochronę przed oziębieniem pleców, pęcherza moczowego i nerek,
 • przyspieszone gojenie się ran pooperacyjnych.

Pas wyszczuplający – opinie

Opinie na temat pasów wyszczuplających są przychylne, wystarczy zerknąć na niektóre fora poświęcone odchudzaniu i fitnessie:

pas-wyszczuplajacy-opiniePrzed zakupem konkretnego modelu pasa, warto poszukać opinii w internecie na jego temat, wystarczy więc w wyszukiwarce wpisać nazwę i model pasa wyszczuplającego i dodać frazę opinie.

Pas wyszczuplający – przeciwwskazania

Pas odchudzający jest urządzeniem skierowanym do szerokiej grupy odbiorców, jednak nie powinny go stosować osoby, które:

 • są w ciąży lub się jej spodziewają,
 • mają wszczepione zastawki sercowe,
 • posiadają rozruszniki serca,
 • na wskutek noszenia pasa obserwują na skórze opuchliznę, zaczerwienienia i inne zmiany skórne.

W przypadku ostatniego przeciwwskazania, zmiany na skórze i opuchlizna pojawiają się, gdy dopiero zaczynamy nosić pas kiedy skóra nie jest przyzwyczajona do jego obecności.

Najczęściej jednak zmiany na skórze pojawiają się, gdy pasy noszony jest zbyt długo, wbrew zaleceniom producenta. W przypadku takich komplikacji stosujmy się do jego zaleceń i nośmy pas tak długo, jak napisane jest w instrukcji obsługi.

Jak działa pasy wyszczuplający?

Działanie pasów wyszczuplających można przyrównać do masażu tkanki tłuszczowej. Np. neoprenowy pas wyszczuplający zmniejsza cellulit i ujędrnia skórę przez wypacanie toksyn z organizmu, a więc podobnie jak ma to miejsce w saunie.

Działanie pasa wyszczuplającego opiera się o modulowane drgania wibratora, który jest wbudowany w pas. Drgania pobudzają mięśnie do skurczów, symulując prawdziwy wysiłek.

Większość z nas kojarzy pasy odchudzające jedynie ze stosowaniem ich na brzuch, jednak z powodzeniem można zakładać je na uda, biodra, ramiona, czy też stosować na inne problematyczne partie naszego ciała.

Warto sobie uświadomić, że pas wyszczuplający działa tylko na tę partię naszego ciała, na którą go zakładamy. Zakładając pas odchudzający na brzuch, nie sprawisz, że cała sylwetka zacznie szczupleć.

Idąc za ciosem, dodam jeszcze, że rzeźbienie brzucha czy ud przy użyciu jedynie pasa wyszczuplającego, przyniesie marne efekty. Nie da się wyrzeźbić danej partii ciała – leżąc na kanapie i oglądając filmy. Pasy wyszczuplające są jedynie dodatkiem do aktywności fizycznej, którą powinniśmy systematycznie uprawiać.

A więc pasy wyszczuplające to tylko uzupełnienie aktywności fizycznej i sposób, dzięki któremu wspomożesz spalanie tkanki tłuszczowej na ciele.

Aby uzyskać zadowalające efekty stosowania pasów wyszczuplających, musisz również przestrzegać odpowiedniej diety, która dopiero w połączeniu z aktywnością fizyczną, zacznie dawać zauważalne gołym okiem efekty odchudzania.

Największa zaleta pasów wyszczuplających, to sposób, w jaki motywują nas do systematycznych ćwiczeń i przestrzegania diety. Ćwicząc regularnie, pas wyszczuplający przyspieszy efekty treningu i pomoże Ci szybciej osiągnąć upragniony wysportowany wygląd, jak np. płaski brzuch i świetnie wyrzeźbione uda.

O czym pamiętać kupując pas wyszczuplający?

 1. W pierwszej kolejności wybierz rodzaj pasa, który sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Do wyboru masz pasy wibrujące, masujące i te z funkcją sauny.
 2. Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest pas, obecnie największym zainteresowaniem cieszą się pasy neoprenowe, ponieważ neopren wykorzystywano niegdyś do produkcji kombinezonów dla kosmonautów, więc jako materiał na pas, nadaje się idealnie.
 3. Wybieraj tylko sprawdzone marki i producentów, ponieważ pasy wyszczuplające to urządzenia elektryczne, pas musi więc być dobrej jakości i posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty.
 4. Cena czyni cuda? nie w przypadku pasów odchudzających. Nie szukaj najtańszych modeli na rynku, bo to tylko świadczy o jakości pasa. Jeśli zależy Ci na efektach odchudzania, kup dobry pas z przydatnymi opcjami i rozszerzoną gwarancją.
 5. Zwróć uwagę na programy do ćwiczeń, jakie oferuje dane urządzenie. Jest to znaczne ułatwienie w trakcie ćwiczeń.

Jak używać i stosować pas odchudzający?

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, pas śmiało możesz zakładać na gołe ciało, oto najważniejsze wskazówki: jak używać pasa wyszczuplającego:

 • Pas odchudzający można założyć na skórę lub na bieliznę.
 • Pas można bez przeszkód nosić pod ubraniem.
 • Pasy najczęściej zakłada się na brzuch, biodra i uda.
 • Należy go regularnie czyścić i dezynfekować.
 • Materiał, z jakiego wykonuje się pasy, jest materiałem utrudniającym skórze oddychanie (np. pas wyszczuplający neoprenowy), dlatego noś go tak długo, jak przewiduje instrukcja od producenta.

Podsumowanie

Sprzęt sportowy jest w dzisiejszych czasach tak zaawansowaną technologicznie dziedziną, że efekty odchudzania można zobaczyć znacznie szybciej niż przy jedynie tradycyjnej formie ćwiczeń.

Kupując dobrej marki pas odchudzający, będziesz wspomagać procesy spalania cellulitu i jeszcze bardziej zmobilizujesz się do wytężonych treningów i przestrzegania diety.

Jeśli zależy Ci na wyrzeźbionym brzuchu, polecam stosowanie kołysek do brzuszków, dzięki którym jeszcze bardziej zmusisz mięśnie brzucha do wytężonej pracy.

Jak szukali inni?

 • pas odchudzający opinie,
 • pas wyszczuplający na brzuch,
 • pas wibracyjny na brzuch opinie,
 • pasy wyszczuplające opinie,
 • pasy odchudzające na brzuch,
 • pas wibrujący,
 • pas do ćwiczeń brzucha opinie.

Koniecznie przeczytaj:

Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)