Type to search

Koktajle białkowe dla początkujących – przepisy i porady

Koktajle białkowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, m.in. ze strony sportowców oraz osób, które dużo wolnego czasu poświęcają na rozmaite aktywności fizyczne.

Jak jednak przygotować takie koktajle, czego konkretnie można od nich oczekiwać oraz jakie są ich największe zalety? Warto się o tym przekonać, aby regularnie wdrażać je do swojego planu żywieniowego i dostarczać do własnego organizmu optymalną dawkę białka.

Koktajle białkowe – zbiór najważniejszych zalet. O czym warto wiedzieć?

Koktajle białkowe dla początkujących – przepisy i porady 1Przygotowywanie koktajli białkowych nie jest trudne, chociaż oczywiście warto to przedyskutować ze swoim dietetykiem. Ich najważniejsze zalety to m.in.:

  • różnorodność dostępnych rozwiązań i przepisów,
  • dostarczanie do organizmu optymalnej ilości białka,
  • wsparcie szybszego spalania tkanki tłuszczowej i budowania tkanki mięśniowej.

Szczególnie wskazane jest białko dla początkujących, dzięki któremu śmiało można myśleć o uzyskiwaniu dużo lepszych wyników treningowych. To idealna alternatywa dla tych osób, które często sięgają po coś słodkiego, lecz chcą przejść na zdrowy tryb odżywiania i obniżyć podaż kaloryczną.

Koktajle białkowe sprawdzą się również w procesie odchudzania. Mają niebagatelny wpływ na zdrową i bezpieczną utratę wagi. To właśnie z tego względu są obecnie stosowane przez tak wiele osób.

Najpopularniejsze przepisy na koktajle białkowe – po jakie rozwiązania sięgnąć w pierwszej kolejności?

Najwyższa pora zabrać się za krótkie przeanalizowanie najpopularniejszych przepisów na koktajle białkowe dla początkujących. Jest tego naprawdę sporo, a dużo będzie zależało m.in. od tego, jakie są cele i priorytety osób sięgających po tego typu koktajle oraz jakie są ich preferencje żywieniowe. Najciekawsze opcje dla wymagających osób to m.in.:

  • malinowy koktajl białkowy z dodatkiem migdałów – składa się z 250 ml maślanki (kefiru/mleka owsianego), 50 g chudego twarogu, 200 g mrożonych malin (ewentualnie borówek) i 25 g migdałów/orzechów. Wszystkie składniki należy dobrze wymieszać w blenderze,
  • zielony koktajl białkowy – 30 g odżywki białkowej, jedna gruszka, 40 g szpinaku, odrobina selera naciowego i 250 ml maślanki lub wody. Ciekawa propozycja na zrzucanie zbędnych kilogramów,
  • koktajl białkowy z dodatkiem banana i orzechów – jeden banan, 330 ml jogurtu skyr, 25 g masła orzechowego, kilka orzechów (np. laskowych) i odrobina cynamonu.

Koktajle w tej formie spożywane są zwłaszcza po wykonanych treningach, chociaż mogą również stanowić doskonałą formę odżywczej przekąski. Strzałem w dziesiątkę okażą się też gotowe koktajle białkowe Eco&Fit o ulubionych smakach, do których wystarczy dodać odpowiednią dawkę mleka owsianego i wymieszać całość w shakerze. Po zakończeniu tego procesu koktajl będzie gotowy do natychmiastowego spożycia.

Atrakcyjnym wyborem jest m.in. waniliowy koktajl białkowy Eat&Fit, będący niskokalorycznym paliwem dla ludzkiego organizmu. Można go zmieszać ze swoją ulubioną odmianą mleka lub wody czy też dodać do naleśników, lodów i ciasteczek. To gwarancja dostarczenia wartościowego białka i wykorzystania składników pochodzących prosto z natury.

  Trening siłowy w domu – jakiego sprzętu potrzebujesz?
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)