Type to search

Kiedy warto skorzystać pomocy trenera personalnego?

Usługi trenera personalnego przeznaczone są dla każdego użytkownika siłowni. Szczególnie poleca się je jednak przede wszystkim osobom mało doświadczonym – jego profesjonalna pomoc sprawi, że ćwiczenia okażą się nie tylko bardziej komfortowe, ale i znacznie bardziej skuteczne. Istnieje wiele powodów, dla których trener indywidualny będzie dobrym wyborem.

Pamiętaj!

Wybierając trenera personalnego warto poświęcić trochę czasu, aby zweryfikować jego doświadczenie i wiedzę. Tylko bowiem profesjonalista pomoże nam osiągnąć zakładany cel treningowy w odpowiednim czasie. 

Nie wiesz jak ułożyć plan treningowy?

Poprawnie ułożyć plan treningowy na własną rękę nie jest wcale łatwo. Wymaga to bowiem nie tylko ustalenia konkretnego celu – na przykład partii ciała, jaką chcielibyśmy rozbudować (np. klatka piersiowa, plecy, czy pośladki), ale sporej dawki wiedzy.

 

Kiedy warto skorzystać pomocy trenera personalnego

Kiedy warto skorzystać pomocy trenera personalnego

Właśnie tutaj z pomocą przyjść może trener personalny. Plan treningowy opracuje on bowiem w indywidualny sposób, dopasowując jego szczegóły konkretnie do danej osoby. Powinieneś wiedzieć, że trenerzy personalni swoje usługi świadczą zarówno sportowcom jak i amatorom.

Konsultacja z trenerem osobistym pozwoli Ci ustalić, jakie ćwiczenia włączyć do schematu treningu, jaka ilość sesji treningowych w skali tygodnia, czy też miesiąca, będzie optymalna, a także umożliwi dostosowanie poziomu trudności treningu.

Dzięki takiej konsultacji możemy mieć pewność, że dobrana technika ćwiczeń będzie optymalna dla dalszego rozwoju konkretnej partii ciała. Z planu treningowego przygotowanego przez specjalistę warto korzystać także podczas ćwiczeń wykonywanych w domu.

Dowiedz się więcej o treningu indywidualnym w Warszawie/Mokotowie

Odpowiednio przygotowany plan treningowy przyda się także osobie bardziej wprawionej w treningu. Pozwoli on stale poprawiać i dostosowywać elementy treningu, tym samym pozytywnie wpływając na jego skuteczność. Pomoże też osiągać coraz to bardziej zaawansowane cele treningowe.

Nie wiesz jak wykonywać ćwiczenia

Niejednokrotnie początki ćwiczeń na siłowni bywają trudne. Zarówno rozpoczęcie ćwiczeń po raz pierwszy, jak i opracowanie odpowiednich wzorców ruchowych w późniejszym okresie zajmuje trochę czasu.

Warto więc zasięgnąć porady profesjonalnego trenera personalnego – zwłaszcza, jeśli trening na siłowni okazuje się być zbyt trudnym wyzwaniem, nie wiesz, od których ćwiczeń zacząć, lub gdy aktywność fizyczna dostarcza Ci więcej irytacji, niż radości.

Trener personalny wprowadzi Cię w świat fitness. Podpowie, jakie urządzenia dobrać, gdy interesuje Cię odchudzanie i co zrobić, aby masa mięśniowa zaczęła rosnąć szybciej. Poinstruuje, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia na danym przyrządzie i jak osiągnąć optymalne wzorce ruchowe, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji.

Zaczynasz przygodę na siłowni? Dowiedz się jak zacząć: https://amadeuszmajcher.pl/aktualnosci/silownia-dla-poczatkujacych-jak-sie-do-tego-zabrac/

Trening pod wodzą osobistego instruktora pozwoli Ci stopniowo rozwijać wytrzymałość, dzięki czemu z czasem wyznaczać sobie będziesz mógł coraz bardziej zaawansowane cele oraz czerpać coraz więcej korzyści z pracy na danym urządzeniu. Bardzo ważne jest jednak zrozumienie, opanowanie podstaw i polubienie aktywności fizycznej – a dzięki trenerowi personalnemu stanie się to dużo szybciej, niż gdybyś trenować miał samodzielnie.

Brakuje Ci motywacji i przekonania do dalszego treningu

Z czasem siłownia, może wydać Ci się nudnym i mało atrakcyjnym miejscem, a efekty treningu, być może, uznasz za (przynajmniej pozornie) dużo słabsze, niż oczekiwałeś. To zupełnie normalne, niemniej jednak musisz wiedzieć, że jednym z głównych kluczy do skutecznego treningu jest odpowiednia motywacja. 

Tutaj po raz kolejny pomoże trener osobisty, który zapewni Ci zastrzyk motywacji i zachęci do dalszych ćwiczeń, pomagając uzmysłowić sobie wagę tych efektów, które już przecież osiągnąłeś.

Przekonaj się dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym: https://amadeuszmajcher.pl/trening-i-cwiczenia/czy-warto-cwiczyc-z-trenerem-personalnym/

Pamiętaj jednak, że dobry trener osobisty będzie dla Ciebie przede wszystkim partnerem. Rozumie trud, jak wkładasz w wysiłek fizyczny i wie, że skuteczna motywacja to proces, który wymaga czasu.

Nie będzie on wymagał od Ciebie wykonywania ćwiczeń ponad miarę, a jego głównym sposobem motywacji nie będą znane z hollywoodzkich produkcji patetyczne przemowy i cudowne zaklęcia. Istotna, jeśli chodzi o motywację w treningu personalnym jest bowiem szczera więź wytworzona między Tobą a Twoim trenerem.

Jego zadaniem jest zrozumienie trapiących Cię problemów treningowych i autentyczne zaangażowanie się w rozwiązanie ich. Pokaże Ci to, że trening mimo wszystko jest skuteczny, Twoja wydolność i wytrzymałość ulega poprawnie, a cel treningowy jest coraz bliżęj. Pomoże Ci to odnaleźć w sobie niezbędną, brakującą Ci energię i z sukcesem zakończyć trening.

  Dlaczego warto zacząć trenować łucznictwo?
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)