Type to search

Dlaczego warto zacząć trenować łucznictwo?

Łucznictwo cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Coraz więcej osób w Polsce strzela, odnosząc kolejne sukcesy. Ten sport cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci! Dlaczego tak jest, a chętnych do rozpoczęcia przygody z łucznictwem wciąż przybywa? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!. Zapraszamy do lektury!

Dla kogo jest łucznictwo?

lucznictwoJeżeli myślisz o tym, żeby zainteresować się łucznictwem, ale nie wiesz, czy to sport odpowiedni dla Ciebie, to będziesz nieźle zaskoczony. Tradycyjnym łucznictwem pasjonuje się dzisiaj w Polsce coraz większa liczba osób. To sport, który przyciąga nie tylko kobiety i mężczyzn, jak i dzieci – w końcu z łuku można strzelać bowiem już od 8 roku życia. Kluczowe jest jednak dobranie sprzętu! Na rynku dostępna jest szeroka oferta rodzajów i modeli łuków, posiadających różną siłę naciągu. Decyzja o zakupie pierwszego łuku powinna być uzależniona od kondycji, wagi i budowy ciała użytkownika.

Co ważne, łucznictwo jest bardzo szeroką dziedziną, w której wiele osób może znaleźć coś dla siebie. W końcu mamy możliwość strzelania tarczowego, terenowego, tradycyjnego, rekreacyjnego, czy myśliwskiego. A to oczywiście tylko niektóre z rodzajów tego sportu, ponieważ możliwości jest zdecydowanie więcej! Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w stronę tego sportu kierują się nie tylko osoby z zamiłowaniem do historii, czy zawodnicy trenujący do zawodów. Łucznictwo jest sportem, który można uprawiać czysto rekreacyjnie, z rodziną, przyjaciółmi lub indywidualnie.

Korzyści, jakie przynosi łucznictwo!

Łucznictwo pozwala na rozwój psychiki użytkownika. Właśnie dlatego tak często po łuk sięgają osoby, które chcą rozwinąć wiele ważnych i przydatnych w życiu codziennym cech! Jakie zalety posiada ten sport? Oto kilka z nich:

  • koncentracja – trenując łucznictwo, musisz potrafić odciąć się od wszystkich rozpraszających Cię dookoła czynników. To szczególnie ważne podczas zwalniania cięciwy, kiedy skupienie uwagi na celu jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu,
  • pewność siebie – to sport, w którym masz pełną dowolność. Możesz rywalizować z przyjaciółmi, zawodnikami lub indywidualnie – z samym sobą. Odnosząc kolejne sukcesy, budujesz swoją pewność siebie i podnosisz samoocenę,
  • relaks – łucznictwo jest sportem wyciszającym i odstresowującym. To doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu pracy lub szkoły. Możesz ten sport trenować również z bliskimi, spędzając aktywnie czas!

To oczywiście nie wszystko! Pamiętaj, że łucznictwo to przede wszystkim rozwój swojego ciała i praca nad prawidłową postawą. O czym konkretnie mowa? Zapytaliśmy o to eksperta ze Sklepu Łuczniczego:

Łucznictwo zalecane jest wszystkim osobom, które chciałyby rozwinąć mięśnie górnej partii ciała. Przy naciąganiu łuku wykorzystywana jest siła obu ramion, a także barków i pleców. Muszę jednak wspomnieć, że dużo zależy tutaj od utrzymania odpowiedniej pozycji do strzału. Choć sam proces napinania mięśni i celowania trwa jedynie kilka sekund, opanowanie i dobra koordynacja ręka-oko zdecydowanie podnoszą efektywność każdego ćwiczenia.

Warto również wspomnieć, że podczas jednego treningu łucznik może przejść nawet kilka kilometrów, co zwiększa siłę nóg. Można więc śmiało powiedzieć, że łucznictwo rozwija ciało kompleksowo.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Twoje wątpliwości. Powodzenia na treningu!

  Skuteczne leczenie nadwagi – sprawdź jak szybko zrzucić kilka kilogramów!
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)