Type to search

Hot Joga tzw. Joga Bikram

Tym razem mam dla was coś co zwie się hot joga. Jakiś czas w temu w komentarzach poproszono o zestawy z zakresu hot jogi, więc spełniam wasze życzenia i mam dla was kilka fajnych ćwiczeń. Hot Joga to jedna z odmian jogi, która nazywana jest również Joga Bikram. To, co najbardziej wyróżnia ten typ jogi to to, że ćwiczenia odbywają się w specjalnie ogrzewanym pomieszczeniu (ok 40 stopni).

Po co? Po to, aby zwiększyć wydzielanie poty a wraz z nim toksyn z organizmu. Ponadto hot joga świetnie działa na odchudzanie, podobnie zresztą jak sauna.

Joga przez wielu uważana jest nie tyle za zestaw ćwiczeń co za pewien system myślenia i oczyszczenia. Jakkolwiek by nie myśleć joga ma znakomity wpływ na ludzkie ciało i umysł – zarówno jedno jak i drugie zostaje tutaj oczyszczone.

Dla wielu osób joga kojarzy się ze skomplikowanym wyginaniem ciała, jednak wcale nie jest taka skomplikowana. Istnieje wiele odmian jogi, a wśród tych prostszych plasuje się hot joga czy też inaczej Joga Bikram.

Na czym polega hot joga?

Hot Joga składała się początkowo z 26 różnych pozycji – dziś są one w różny sposób modyfikowane, więc nie ma jakieś sztywnej klasyfikacji. Ważne jest, aby trening trwał 90 minut – to jedno z podstawowych założeń Hot Jogi. Drugim głównym założeniem jest to, aby ćwiczenia były wykonywane w pomieszczeniu o temperaturze ok 40 stopni Celcjusza.

Wysoka temperatura zwiększa potliwość, a tym samym zwiększa usuwanie toksyn i spalanie tłuszczu. Ponadto dzięki takiej temperaturze ciało staje się bardziej elastyczne i łatwiej wykonuje się ćwiczenia.

Dla kogo hot joga? Hot Joga jest praktycznie dla każdego poza kobietami w ciąży, gdyż wysoka temperatura może przyspieszyć poród. Osoby czułe na temperaturę również powinny uważać.

O czym należy pamiętać wykonując Hot Jogę? O tym by mieć odpowiednią matę, a także mieć pod ręką ręcznik i wodę.Przed i po zajęciach należy wypić dużo wody, aby się nie odwodnić. Można również popijać wodę podczas ćwiczeń, jeżeli czujemy taką potrzebę.

To tyle na temat hot jogi – czas chyba przestawić jakieś ćwiczenia, a więc zapraszam na trening!

  Joga - super trening wyszczuplający
  Wspólne trenowanie - siłownia, fitness czy trening w domu?
  Joga - super trening wyszczuplający
  JOGA - dla kogo, czym jest Asan i podstawowe ćwiczenia Jogi
  Wspólne trenowanie - siłownia, fitness czy trening w domu?
Oceń artykuł

5 Comments

 1. Sprubuje i zobacze co z tego wyjdzie;*

  Odpowiedz
 2. do kasia – witam oczywiscie mozna prosic, prosze jednak o zapisanie prosby na forum w dziale PROsBY, abym nie zapomniala

  Odpowiedz
 3. Czy mozna prosic o przykladowy jadlospis?

  Odpowiedz
 4. Ja wlasnie mam problem z cellulitem. Szukam i szukam skutecznych metod, sprobuje i tych.

  Odpowiedz
 5. Blagam pomozcie mi bo ja juz nie mam sily…
  Kazde kolejne podejscie do odchudzania kończy sie katastrofa, kazda jedna dieta. Nawet jak uda mi sie schudnac, po niedlugim czasie tyje jeszcze bardziej. Juz nie wiem co mam robic a ja naprawde nie chce wygladac jak wieoryb Musze sie dobrze prezentowac na scenie ale jak, kiedy kolejna faldka swobodnie zwisa z mojego ciala :/ Chcialabym sie moc kiedys pochwalic sexy brzuszkiem, pokazac tym wszystkim glupim *** hihihi ;> ale chyba musze jeszcze poczekac…

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)