Type to search

Zdarza się, że mamy dużą chętkę choć na kropelkę alkoholu, szczególnie gdy jesteśmy na jakieś imprezie i głupio się czujemy w towarzystwie, które znakomicie się bawi, a my siedzimy, bo jesteśmy na diecie, która zabrania nam alkoholu. Jak jest w przypadku diety Dukana?

Dieta Dukana również zabrania nam alkoholu choć w fazie utrwalania dozwolona jest lampka wina, którą jednak trzeba odpracować jednym dodatkowym dniem fazy pierwszej.

Ponadto alkohol w diecie Dukana może być groźny dla zdrowia!

Dieta Dukana – alkohol

Jednym z częstych pytań dotyczących diety Dukana jest pytanie o możliwość spożywania alkoholu. Niestety jak w większości diet zabronione jest tutaj stosowanie alkoholu, szczególnie w dwóch pierwszych fazach.

Faza utrwalania jak już wspomniałam pozwala na lampkę wina, po której kolejny dzień musimy spędzić na jedzeniu samych protein, więc zastanówcie się, czy gra jest warta świeczki.

Ponadto, jako że dieta Dukana obciążą nerki i wątrobę picie alkoholu podczas tej diety może doprowadzić do poważnych niewydolności tych organów.

Ponadto alkohol pity podczas diety Dukana nawet w małych ilościach może doprowadzić do omdlenia, utraty przytomności, stanu upicia.

Tak, więc dieta Dukana nie jest przeznaczona do osób, którzy koniecznie lubią wieczorem posiedzieć przy piwie czy lampce wina. Decydując się na dietę Dukana trzeba mieć dość silną wolę lub brak pociągu do alkoholu.

  Dieta Dukana - książka
  Dieta Dukana - zasady
  Dieta bananowa - efekty
  Dieta South Beach
  Dieta South Beach - fazy ZNASZ?
Oceń artykuł
Previous Article

4 Comments

 1. A co myslicie o ogolnej psychologii, ktora jest odpowiedzialna za odchudzanie, chyba to jest najwazniejsze, prawda?

  Odpowiedz
 2. Dieta proteinowa – e-book , chce schudnac !

  Odpowiedz
 3. do patka1998 – cwiczyc i odpowiednio sie odzywiac

  Odpowiedz
 4. Czesc.
  Chcialabym schudnac 20 kg.
  Mam 176 cm wzrostu i 78 .
  Co bym musiala zrobic aby schudnac????
  Z gory bardzo dziekuje

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)