Type to search

Callanetics ćwiczenia opracowane specjalnie dla KOBIET!

Callanetics to zestaw ćwiczeń opracowany z myślą o kobietach, które w niedługim czasie i przy niewielkim wysiłku pragną wysmuklić swoją sylwetkę. Wystarczą dwa tygodnie by callanetics ćwiczenia zdziałały cuda z twoim ciałem.

To nie żadna bujda – efekty tych ćwiczeń zostały potwierdzone badaniami i okazało się, że faktycznie są one tak skuteczne. Callanetics ćwiczenia pozwolą ci uzyskać płaski brzuch, wysmuklić nogi, podnieść i ujędrnić pośladki, wyrzeźbić ramiona.

Callanetics ćwiczenia to zestaw dla każdej kobiety. Jeśli tylko masz nieco wytrwałości i jesteś dość dobrze zorganizowana to serdecznie zapraszamy do ćwiczenia razem z nami.

Przy tych ćwiczeniach najważniejsze są następujące elementy: odpowiednie ułożenie ciała, odpowiednia kolejność wykonywanych ćwiczeń, odpowiednie ruchy ciała, odpowiednia liczba i czas powtórzeń, a także odpowiedni sposób oddychania.

Najistotniejszym z wymienionych wyżej elementów jest kolejność ćwiczeń. Odpowiednia kolejność wygląda następująco: rozgrzewka, ćwiczenia na brzuch, ćwiczenia na nogi, ćwiczenia na biodra, ćwiczenia rozciągające.

Callanetics ćwiczenia

Callanetics ćwiczenia pozwalają na wyszczuplenie sylwetki, a także na wzmocnienie mięśni grzbietowych, a więc mocniejszy i zdrowszy kręgosłup oraz wzmocnienie mięśni Kegla.

Dzięki tym ćwiczeniom nie tylko będziesz mogła cieszyć się pięknym i zgrabnym ciałem, ale również i wspaniałym nastrojem. A wszystko to przy niewielkim wysiłku i w zaledwie 2 tygodnie.

Rozgrzewka

 1. Ćwiczenie na nogi – stajemy prosto, ręce unosimy w górę, nogi rozstawiamy na szerokość bioder. Robimy wolny skłon uginając kolana, a ręce przenosimy do tyłu do pozycji narciarza przygotowującego się do wyskoku, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenia powtarzamy 20 razy.
 2. Ćwiczenie na ramiona – stajemy prosto, ręce układamy wzdłuż tułowia, nogi ustawiamy na szerokość bioder, ręce przenosimy do tyłu i wypinamy w przód piersi, a następnie wykonujemy delikatne ruchy rękami w płaszczyźnie. Ćwiczenie wykonujemy 100 sekund.
 3. Ćwiczenie na talię – stoimy prosto, nogi na szerokość bioder, unosimy jedną rękę w górę, lekko ją uginamy, a drugą opieramy na biodrze. Następnie zginamy ciało w bok delikatnie ciągnąc je ku podłodze, ale mając cały czas plecy proste. Ćwiczenia na każdy z boków powtarzamy przez 100 sekund.
 4. Ćwiczenie na plecy – stoimy prosto, ręce w górze, nogi szerzej niż na szerokość bioder, a następnie robimy skłon w przód, dotykając rękami podłogi, ale nie zginając kolan. Wykonujemy 20 skłonów.
 5. Ćwiczenie na kark – stajemy prosto w lekkim rozkroku, ręce na biodra i wykonujemy ruchy głową w prawo i w lewo po 10 razy a następnie do przodu i do tyłu po 5 razy.

Ćwiczenia na brzuch

W każdym ćwiczeniu kładziemy się płasko na podłodze, ręce prostujemy wzdłuż tułowia i unosimy je lekko nad podłoże, a zmieniać się będzie jedynie układ nóg.

 1. Uginamy kolana, stopy na podłodze, a teraz robimy jakby brzuszki odrywając jedynie górą część pleców i łopatki od podłoża. Ćwiczenie wykonujemy 100 sekund.
 2. Prawą nogę zginamy w kolanie, lewą wyprostowaną unosimy w górę i znów robimy brzuszki jak poprzednio i znów 100 sekund, po czym zmieniamy nogi i znów 100 sekund.
 3. Podnosimy do góry obie nogi i kolejny raz robimy brzuszki przez 100 sekund.

Ćwiczenia na nogi

 1. Kołyska – stajemy przodem do drabinki/drążka lub czegoś w tym stylu, opieramy na tym ręce, stykamy pięty, stopy układamy na zewnątrz i stajemy na palcach, następnie kołyszemy się do przodu i do tyłu robiąc 5 wahnięć. Potem obniżamy się nieco robiąc przysiad i znów robimy 5 wahnięć, a potem schodzimy jeszcze niżej i znów 5 wahnięć. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie jeszcze 4 razy.
 2. Kucanie – stajemy przy drabince, łapiemy ją, stykamy pięty, stopy na zewnątrz, stajemy na palcach i robimy przysiady wykonując 10 powtórzeń.
 3. Skłony – stajemy przodem do krzesła, zarzucamy nogę na jego oparcie, stopę w drugiej nodze układamy na zewnątrz, a następnie kładziemy się na podniesionej nodze wykonując skłon. Ćwiczymy tak 50 sekund i powtarzamy to ćwiczenie na drugiej nodze, a potem powtarzamy to ćwiczenie łapiąc się dodatkowo za kostkę uniesionej nogi.

Ćwiczenia na biodra

 1. Ćwiczenie I – siadamy na lewym pośladku przed krzesłem, lewą nogę zginamy w kolanie, plecy prostujemy, chwytamy się krzesła i drugą nogę uginamy pod kątem 90 stopni i unosimy ją 20cm nad podłoże, a następnie wykonujemy nią wolne ruchy w górę i dół. Ćwiczenie wykonujemy 100 sekund i powtarzamy je na drugiej nodze.
 2. Ćwiczenie II – ustawienie jak w ćwiczeniu poprzednim, z tym że teraz wykonujemy ruchy nogą prostą w kolanie a nie zgiętą pod kątem 90 stopni. Ćwiczenie wykonujemy 100 sekund i powtarzamy je na drugiej nodze.

Ćwiczenia rozciągające

 1. Ćwiczenie I – wykonujemy siad płaski, nogi szeroko, palce zadzieramy do góry. Ręce kładziemy przed sobą na podłodze i wykonujemy skłon, kładąc się do przodu. Ćwiczymy tak 50 sekund.
 2. Ćwiczenie II – siadamy jak poprzednio, ale teraz wspieramy się na jednej nodze wykonując ku niej skłon. Ćwiczymy po 50 sekund na każdą z nóg.
 3. Ćwiczenie III – siadamy płasko i łączymy nogi, proste kolana, ręce kładziemy na nogach i wykonujemy skłony przez 50 sekund.
 4. Ćwiczenie IV – kładziemy się na podłodze w pozycji leżącej i szeroko rozkładamy ramiona, nogi prostujemy, a następnie prawą nogę zginamy w kolanie i jej ciężar przenosimy na nogę lewą, tzn. kładziemy ją na niej lekko pod skosem, a potem wykonujemy nią ruchy (delikatne) w górę i w dół. Ćwiczenie powtarzamy po 50 sekund na każdą z nóg.
 5. Ćwiczenie V – klęcząc siadamy na piętach, ręce podnosimy nad głowę i je krzyżujemy, a następnie podnosimy pośladki 20cm nad ziemię i obracamy się lekko nimi o 45 stopni w lewo i prawo. Ćwiczenie powtarzamy po 10 razy w lewo i 10 w prawo.
 6. Ćwiczenie VI – klęcząc siadamy na piętach i podpieramy się na zgiętych palcach nóg. Ręce przenosimy do tyłu i również się na nich wspieramy, a następnie podnosimy pośladki w górę i w dół na 20 cm przez 50 sekund.
 7. Ćwiczenie VII – siadamy na podłodze przed krzesłem, wkładamy nogi pomiędzy nogi krzesła i mocno je rozszerzamy, jakbyśmy mieli rozerwać nogi z krzesła. Wytrzymujemy taki ucisk 100 sekund.

Oto przykładowe callanetics ćwiczenia, które mam nadzieję, że nie sprawią wam problemów. Jak widać są to proste ćwiczenia, które nie wymagają zbyt dużego wysiłku. Jeśli chcecie zobaczyć inne zestawy to zapraszamy do zapoznania się z poniższym filmikiem.

Callanetics ćwiczenia opracowane specjalnie dla KOBIET!

  Trening BodyRock dla początkujących
  Ćwiczenia na smukłe ramiona - czy Ty ZNASZ je?
  Ćwiczenia na ramiona, plecy i ręce
  Ćwiczenia cardio z Keaira LaShae widziałaś JUŻ?
  Ćwiczenia wyszczuplające talię
Oceń artykuł

177 Comments

 1. ktos zaczyna?
  czy moge to polaczyc zestaw tych cwiczeń z cwiczeniami na uda w 5min?

  Odpowiedz
 2. do Kat.B – istnieja takie cwiczenia, postaram sie cos zamiescic na poczatku przyszlego tyogdnia

  Odpowiedz
 3. do admina: wiem, ze to troche nie na temat i duzo pojawia sie tu glupkowatych pytań..ale mam nadzieje, ze mi pomozesz. Znasz moze jakies skuteczne cwiczenia na twarz? Jestem ogolnie szczupla w niektorych miejscach az za bardzo..ale nie wiadomo czemu tluszcz lubi mi sie gromadzic na brzuchu (tu juz robie cwiczenia z twojej stronki) i niestety na twarzy. Probowalam juz od dawna wielu cwiczeń na twarz lub masazy bez wiekszych rezultatow a jak juz cos to krotkotrwalych przy cwiczeniu min. 3 godz. z przerwami. Niestac mnie za bardzo w tej chwili na zabiegi kosmetyczne wiec mam nadzieje, ze mi doradzisz bo juz nie wiem co robic a nie potrafie tego zaakceptowac. Z gory dziekuje.

  Odpowiedz
 4. do Marta – jak najbardziej mozna

  Odpowiedz
 5. A jesli wykonywalabym te cwiczenia bez tych preparatow i nie jadlabym slodyczy, fast foodow itp.. i cwiczylabym codziennie to efekty bylyby po 4 tygodniach czy spowodowaloby to rozrost miesni?

  Odpowiedz
 6. mam tendecje do nabierania masy miesniowej. Czy istnieja cw. na nogi, dzieki ktorym schudne, nie dostajac miesni?

  Odpowiedz
 7. do Ciekawaaxd – efekt jest po 8 tygodniach

  Odpowiedz
 8. do Admina:
  Czy mozna by opisac jakies cwiczenia na poprawe kondycji nie uwzgledniajace biegow? Niestety nie moge biegac ani wykonywac podobnych cwiczeń ze wzgledow zdrowotnych…

  Odpowiedz
 9. do Nat. – nie

  Odpowiedz
 10. A czy bez stosowania preparatu efekty, beda duzo mniej satysfakcjonujace?

  Odpowiedz
 11. do ktos. – dla pelnej skutecznosci nalezy wykonywac je tak jak podano w artykule

  Odpowiedz
 12. Czy jesli cwiczenia by wykonywane byly codziennie to efekty po 4 tyg, czy rozrost miesni.?

  Odpowiedz
 13. Do Admin
  Jak bd wykonywac cwiczenia na nogi i brzuch w 8 tyg. Ile okolo schudne? Bo je trzeba robic co 2 dni to moze byc tak pon na nogi wt brzuch sr na nogi itd?

  Odpowiedz
 14. Ile czasu najlepiej dziennie poswiecic na te cwiczenia ? ze co drugi dzieńto slyszalam i wystarczy po 20 razy kazdego?

  Odpowiedz
 15. do kika – moze tak byc. a to ile schudniesz zalezy od twego organizmu

  Odpowiedz
 16. do anon – efekt bedzie lepszy

  Odpowiedz
 17. Z tego co widze cwiczenia przeznaczone sa szczegolnie dla ud.. Zalezy mi glownie na wyszczupleniu lydek, lecz uda tez mnie nie zadowalaja. Czy laczac cwiczenia na nogi z http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-na-lydki/cwiczenia-na-szczuple-lydki/ uzyskam lepszy efekt czy rozrost miesni ?

  Odpowiedz
 18. Trzeba zrobic wszystkie 5 czesci czy tylko to co wyzej?

  Odpowiedz
 19. Dzis zaczelam biegac i cwiczyc zgodnie z ta instrukcja, zobaczymy jaki bedzie efekt

  Odpowiedz
 20. do lulu – tylko to co tutaj

  Odpowiedz
 21. Ja tez od dzis zaczynam! czy mozna stosowac ten zestaw i rowniez szczuple nogi uda i posladki w 12 minut???

  Odpowiedz
 22. do Kateni – tak mozna

  Odpowiedz
 23. Do Admina: Mam kilka pytań. Chce zrzucic oponke i miec piekny plaski brzuch oraz chce schudnac w udach jakies 8-10 cm. Wykonuje te cwiczenia na plaski brzuch w 8 tygodni oraz na szczuple nogi w 8 tygodni. Dodam, ze jak na razie moje uda stykaja sie u gory a chcialabym aby wygladaly mniej wiecej tak ( http://zszywka.pl/p/mom-please-645124.html ) Prosze mi powiedziec czy powinnam cos jeszcze dorzucic ? Jakie cwiczenia pomoga mi uzyskac dany rezultat ? Dodam, ze praktycznie codziennie wychodze na dwor z przyjaciolmi i spacerujemy jakies 2-3 godziny. Na cwiczenia domowe moge poswiecic okolo godziny. Prosze o szybka odpowiedź.
  PS: uwielbiam Wasza stronke

  Odpowiedz
 24. zaczynam od dzisiaj

  Odpowiedz
 25. do Katrina – ten zestaw i spacery powinny wystarczyc. Jesli chodzi o plaski brzuch to polecam cwiczenia na plaski brzuch w tydzień

  Odpowiedz
 26. pytanko..
  ile razy mozna robic to serietzn, po ile i czy mozna wiecej razy niz jedna na dzień czy wiecej
  cwiczenia bardzo fajne
  jestem zadowolona
  mam nadzieje ze nie zwiekszaja miesni..

  Odpowiedz
 27. Do Admin: Oo zapomnialam jeszcze powiedziec, ze juz probowalam cwiczenia na plaski brzuch w tydzień i niestety sa dla mnie zbyt trudne

  Odpowiedz
 28. do Katrina – tak pomoga, 8 tygodni jak nazwa wskazuje

  Odpowiedz
 29. do wiem – wykonujemy tylko jedna serie

  Odpowiedz
 30. Do Admin: Znowu zapomnialam sie zapytac. Chodzi o to, ze moje uda stykaja sie u gory, czy te cwiczenia pomoga mi w uzyskaniu ,,szpary’ miedzy nimi ?

  Odpowiedz
 31. jesli bede wykonywac te cwiczenia co dziennie efekty beda szybsze ? czy zrobia mi sie miesnie bo wlasnie tego chce uniknac

  Odpowiedz
 32. do klaudia – efekty nie beda szybsze

  Odpowiedz
 33. do Katrina – na stykajace uda polecam cwiczenia na uda w 5 minut

  Odpowiedz
 34. do Ola – minimum 3 tygodnie

  Odpowiedz
 35. Jesli bede robic te cwiczenia co drugi dzień i cwiczenia na uda w 5 min 3 serie codziennie + cwiczenia na cellulit codziennie to jak szybko uda mi sie schudnac 10cm w udach? Wiem, ze to zalezy od organizmu i jestem realistka, ale tak mniej wiecej

  Odpowiedz
 36. ile okolo cm mozna zrzucic w udach?

  Odpowiedz
 37. czy przez te 8 tygodni zwiekszamy ilosc np przysiadow czy ciagle robimy tyle samo?

  Odpowiedz
 38. do aleks – do 10cm

  Odpowiedz
 39. do ola – tyle samo

  Odpowiedz
 40. Chce wykonywac kilka cwiczeń- na nogi, uda i mam pytanie.
  Czy przed i po tych cwiczeniach nalezy sie rozciagnac?
  Aby nogi jeszcze bardziej sie nie rozrosly?

  Odpowiedz
 41. Czy te cwiczenia wykonujemy z rozciaganiem przed i po? Mam bardzo masywne nogi szczegolnie uda (65cm) i nie wiem czy nie beda jeszcze bardziej wieksze. Jesli powinam sierozciagac przed i po cwiczeniach to ile minut? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 42. do ja – tak, rozciaganie jest wskazane

  Odpowiedz
 43. do zalamana -wystarczy przed okolo 10 minut

  Odpowiedz
 44. Bardzo dziekuje

  Odpowiedz
 45. Czy po tych cwiczeniach nie rozrosna sie miesnie ? Bo ogolnie jestem dosc szczupla, a w udach mam 51 i czy dzieki tym cwiczeniom dalabym rade zejsc chociaz na 49 ?

  Odpowiedz
 46. Chcialam sie zapytac czy ten zestaw szczuple nogi w 8 tyg przyniosl komus dobry rezultat???Bo w internecie jest mnostwo magicznych cwiczeń na szczuple cos ale nie zawsze one daja jakikolwiek rezultat:-)

  Odpowiedz
 47. Do Admina: czy przez te cwiczenia nie rozrosma sie miesnie? i co dwa dni czyli ze jeden dzien robie potem dwa dni przerwy i znowu tak samo?

  Odpowiedz
 48. Dziewczyny, zamiast sie zastanawiac czy daja rezultaty cwiczcie i same sie przekonajcie, na pewno cwiczenia wam nie zaszkodza i nie paplajcie o tych rozrostach miesni! Miesnie beda sie rozrtastac jak sie tluszczu pozbedziecie .

  Odpowiedz
 49. czy to na serio dziala i ile jest miej nad kolanami i pod

  Odpowiedz
 50. do Admina – Jesli bede robic te cwiczenia + uda w 5 minut to ile centymetrow ubedzie W CIaGU MIESIaCA?

  Odpowiedz
 51. do natkasd – ok 4-5cm

  Odpowiedz
 52. Dziekuje za te cwiczenia!!!! Moje nogi wygladaja juz lepiej a to dopiero poczatek moich zmagań. cwicze 7 dni w tygodniu na uda, posladki, brzuch. Ale najbardziej zalezalo mi na nogach i na serio po takim krotkim czasie widze male efekty)

  DO ADMINA-bardzo dziekuje gdyby nie Ty to bym dalej jadla chipsy itp i dalej bym byla pulchna. A dzieki tej stronie czuje, ze ja tez moge byc jeszcze atrakcyjna kobietka, ktora nosi ubrania w rozmiarze 36!!!! do tego bede dazyc. Przedemna dluga droga, ale mam mega motywacje bo widze efektyMam nadzieje, ze do października bedzie mnie mniej
  DZIeKUJe I POZDRAWIAM )

  Dziewczyny bierzcie sie za siebie dieta+ cwiczenaia i efekty sa widoczne.

  Odpowiedz
 53. co to jest rozrost miesni?

  Odpowiedz
 54. mam pytanie do Admina:
  Jesli bede robic tylko te 3 cwiczenia to osmiu tygodniach jak duzo schudne (chodzi mi o ile cm .
  A jak bym polaczyla te cw z cw na szczuple lydki i cw na uda w 5 min to by byly lepsze efekty bo mi chodzi o zrzucenie kilku tak 10 moze troche wiecej cm tak w 3 msc. Mam strasznie grube nogi uda lydki i kolana stad moje kolejne pytanie czy na kolana tez te cw ktore wyzej wymienilam zadzialaja czy bede musiala jeszcze jakies inne cw wykonywac .
  Myslalam tez nad wykonywaniem zabojczego terningu ale nie wiem co lepsze wiec prosze o rade
  Z gory dziekuje za odpowiedź

  Odpowiedz
 55. do Hmm – beda szczuplec do pewnego momentu, na lydki tez dzialaja, mozna je laczyc

  Odpowiedz
 56. Do Admin:
  Czy jesli bede wykonywala te cwiczenia przez rok to bardzo mi nogi wyszczupleja czy beda szczuplec na poczatku a potem przestana ?
  Drugie pytanko czy w tych cwiczeniach jest rowniez oddzialywanie na lydki bo zalezy mi aby cale nogi wyszczuplic ?
  Ostatnie pytanie czy lepiej wykonywac zabojczy trening czy te cwiczenia, a moze polaczyc ?
  Z gory dziekuje za szybka odpowiedź i pozdrawiam

  Odpowiedz
 57. CZy moge prosic o jakis link do tego filmiku, poniewaz nie wiem dlaczego, nie pojawia mi sie w ogole zawartosc ramki, tylko czarne tlo.. 😕

  Odpowiedz
 58. do Elizy: rozrost miesni to to kiedy budujesz miesnie, czyli staja sie dobrze widoczne, a nogi przez to nie traca cm, a wrecz przeciwnie

  Odpowiedz
 59. do Carolajn ♥ – to nie wina filmu tylko twojego komputera

  Odpowiedz
 60. do Admin :
  fajne cwiczenia, ale ile ok cm zejdzie po 8 tygodniach ?

  Odpowiedz
 61. do Ola – roznie to bywa – niektore traca 2cm inne nawet do 10cm

  Odpowiedz
 62. Do Admin:
  Mam troche umiesnione uda przez to, ze jezdzilam na rowerze w wakacje chcac schudnac. Ile razy moge robic te cwiczenia tak, by uda wyszczuplaly???
  P.S
  Mam nie duze uda, ale chcialabym je troche jeszcze wysmuklic.

  Odpowiedz
 63. Moglibyscie napisac co lepiej wyszczupla nogi te cwiczenia, czy zabojcze cwiczenia na nogi i posladki ?

  Odpowiedz
 64. do Martyna – cwicz wg zaleceń z artykulu

  Odpowiedz
 65. do Dominika – maja te cwiczenia podobna skutecznosc

  Odpowiedz
 66. do Kat.B : Byc moze masz zespol Cushinga, sylwetka jest wtedy bardzo charakterystyczna, kończyny sa szczuple natomiast tluszcz gromadzi sie na brzuchu, karku i twarzy ktora przypomina ksiezyc w pelni. Radze sie zainteresowac.

  Odpowiedz
 67. Mam pytanie te cwiczenia jak bede wykonywala codziennie, a nei co 2 dni to beda wieksze rezultaty czy dojdzie do rozrostu miesni?
  i wykonywac je 1 na dzień?

  Odpowiedz
 68. do Pytankooo – nalezy wykonywac te cwiczenia zgodnie z zaleceniami

  Odpowiedz
 69. mhmm cwiczenia proste .. ale czas tych cwiczen to chyba tylko 10 minut moze mniej .. i niby wykonywane co 2 dzien to ma przynies efekty ? nie wiem ale sprobuje .. prosze odpowiedziec jakim cudem przeciez dopiero po 30 minutach wysilku spala sie tluszcz ..?

  Odpowiedz
 70. Ludzi po co wy zadajecie takie durne pytanai ile schudniecie po 4 tyg, czy beda widoczne efekty itd?! chcecie schudnac to cwiczcie a nie zadajecie glupie pytania… to jest wszystko wkestia indywidualna zalezaca od organizmu!

  Odpowiedz
 71. do julia – to zalezy od twojego organizmu

  Odpowiedz
 72. ja robie cwiczenia na nogi uda brzuch 1 godzina dziennie z przerwami. Wtedy sa efekty nawet po 1 tyg.

  Odpowiedz
 73. Do admina :
  Wykonuje cwiczenia na uda w 5 min, jednak chcialam dodac tez te cwiczenia ,by efekt byl szybszy. Jestem na diecie proteinowej,dlatego boje sie rozrostu masy miesniowej, czy moge wykonywac te cwiczenia przynajmniej co drugi dzien ? Z gory dziekuje za odpowiedz

  Odpowiedz
 74. Ile moge schudnac wykonujac te cwiczenia i te na uda w 5min w ciagu miesiaca?

  Odpowiedz
 75. do anusia – jak najbardziej mozesz

  Odpowiedz
 76. do wiola – ok 3kg

  Odpowiedz
 77. do trojkatna – lesze beda cwiczenia na uda w 5 minut

  Odpowiedz
 78. czy ktos wykonywal juz te cwiczenia ? jak efekty ?
  do admin : czy jesli bd jeszcze w wolnym czasie jeździc na rowerku to efekt bd szybszy czy raczej rozrosna sie miesnie ?

  Odpowiedz
 79. Czy te cwiczenia pomoga na stykajace sie na gorze uda ? I czy ujedrnia uda ? Z gory dziekuje za odpowiedź.

  Odpowiedz
 80. A czy ujedrnia nogi ? Czy moglabym polaczyc 1x dziennie uda w 5 minut i ten zestaw ?

  JAK w poprzednim pytaniu czy ujedrni nogi ?

  Odpowiedz
 81. do malinowa – tak ujedrnia, tak mozesz

  Odpowiedz
 82. do admin
  mam male pytanko, i bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedź.
  Od paru lat trenuje szermierke, przez to moje nogi uda nie maja za bardzo tluszczu tylko sa umiesnione Czy mimo wszystko te cwiczenia pozwola mi wyszczuplic uda???

  czy te cwiczenia dzialaja tez na lydki (bo na lydkach akurat mam troche tlyszczyku)?????

  Odpowiedz
 83. do Paulla – tak dadza

  Odpowiedz
 84. Czy te cwiczenia daja efekty bez stosowania tego suplementu diety???

  Odpowiedz
 85. do admin
  mam male pytanko, i bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedź.
  Od paru lat trenuje szermierke, przez to moje nogi uda nie maja za bardzo tluszczu tylko sa umiesnione Czy mimo wszystko te cwiczenia pozwola mi wyszczuplic uda???

  czy te cwiczenia dzialaja tez na lydki (bo na lydkach akurat mam troche tlyszczyku)?????

  Odpowiedz
 86. do Michasia – tak powinny ci one pomoc

  Odpowiedz
 87. wole ta 2 pania

  Odpowiedz
 88. Do Admin
  A dlaczego u mnie nie ma efektow po 3 tygodniach?

  Odpowiedz
 89. A dlaczego nie ma efektow po 3 tygodniach choc na tej stronie pisze ze efekty juz powinny byc po 2 tyg

  Odpowiedz
 90. Do Admin : Czy jesli bede robila 2x wiecej powtorzeń efekty beda szybciej widoczne?

  Odpowiedz
 91. Do Admin : Czy jesli bede robila 2x wiecej powtorzeń efekty beda widoczne w krotszym czasie?

  Odpowiedz
 92. do boldnes – niekoniecznie

  Odpowiedz
 93. Czy osoby ponizej 18 roku zycia moga stosowac te kapsulki wspomagajace?

  Odpowiedz
 94. Do ilu cm mozna zrzucic w udach po calej kuracji 8 tygodniowej??

  Odpowiedz
 95. do nnieznana – jesli rodzice sie zgodza i najlepiej tez lekarz

  Odpowiedz
 96. Do Admin
  Czy te tabletki “term line” sa obowiazkowe

  Odpowiedz
 97. No wlasnie… O ile cm mozna wyszczuplic uda po tych 8 tygodniach??

  Odpowiedz
 98. do braunik – nie

  Odpowiedz
 99. Do Admina.

  Witaj mam takie pytanie. Jestem osoba o normalnej budowie jednak ostatnio rozrosly mi sie uda. W tygodniu uprawiam ponad 6 godzin koszykowki i innych sportow. Zalezy mi na wyszczupleniu ud tak o 6-7 cm. Co mozesz mi polecic ?
  Z gory bardzo dziekuje.

  Odpowiedz
 100. te 3 cwiczenia, kazde po 20 razy pomoga??

  Odpowiedz
 101. do ciekawaaa..;> – powinny pomoc

  Odpowiedz
 102. Witaj!
  Od zawsze moim kompleksem byly masywne uda. Mam bardzo wystajace miesnie: napinacz powiezi szerokiej oraz miesień obszerny boczny uda… Coraz bardziej mnie to denerwuje. Bardzo nie podobaja mi sie takie nogi.. Prosze poradź mi co mam cwiczyc i jak czesto by pozbyc sie wystajacych miesni…
  Wiem, ze kazdy z nas tak ma i to naturalna rzecz. Jednak u mnie jest to tak duze, ze wrecz odstrasza…

  Odpowiedz
 103. Bardzo prosze o odpowiedź. Jestem bezradna, a moje nogi wygladaja tak jak bym byla kulturystka…

  Odpowiedz
 104. do Paulina – tak pomoga je ujedrnic

  Odpowiedz
 105. do Admina.

  Czy te cwiczenia pomoga ujedrnic uda ? A moze moglabys polecic jakies inne zestawy cwiczeń na ujedrnienie ?

  + swietna stronka

  Odpowiedz
 106. do aneczka – tylko te

  Odpowiedz
 107. Czy to jest tylko pierwsza czesc filmu, czy to tylko te cwiczenia ukazane w materiale nalezy wykonywac?

  Odpowiedz
 108. Witam, mam pytanie, czy sa jakies cwiczenia wyszczuplajace nogi w 2 tygodnie, a najlepiej tydzień?

  Odpowiedz
 109. Witam mam 15 lat waze 63kg przy wzroscie 160cm
  Wiem jestem gruba, mam nadwage ale w miare dobrze wygladam jak na taka wage A wiec mam pytanie do Admina: czy przy takim zestawie cwiczeń ile centymetrow strace z nog w 4 tygodnie , wiem ze zalezy od organizmu ale chcialabym miec jakas motywacje a wiec tak:
  – te cwiczenia co dwa dni
  – cwiczenia na uda w 5 min x3 dziennie
  – cwiczenia na nogi w 9 min
  Oczywiscie odloze chleb pszenny i slodycze oraz 1 puszke coli na tydzień bo ja uwielbiam i nie moge jej odlozyc
  Bardzo prosze o szybko odpowiedź, zbliza sie wiosna a ja chcialabym jakos wygladac. Pozdrawiam super stronka

  Odpowiedz
 110. do ola- zabojczy trening na nogi

  Odpowiedz
 111. do Alka – chudsze nogi

  Odpowiedz
 112. Te cwiczenia sprawia, ze bede miala chudsze nogi czy rozbuduja miesnie? Bardzo prosze o pomoc

  Odpowiedz
 113. dzisiaj zaczynam chce cos ze soba do wakacji, mam nadzieje , ze dam rade trzymajcie kciuki

  Odpowiedz
 114. do KRYSIA – wykonuj dokladnie cwiczenia moze wykonujesz je źle – nie wiem, bo nie widze. Zrezygnuj ze slodyczy – kto to widzial, zeby podczas odchudzania w ogole je jesc Wybierz inne zestawy cwiczeń, skoro uwazasz, ze te nie dzialaja. Dodaj do nich konkretna diete np. diete bananowa.

  Odpowiedz
 115. Witam. Adminie, prosze o pomoc! Mam 17 lat, 177 cm wzrostu, 74 kg. Stosowalam te cwiczenia codziennie przed miesiac jednak efektow zadnych Potrzebuje szybko i trwale schudnac, okolo 1,5 kg na tydzień. Jem regularnie, rozciagam sie wyprobowalam wiele cwiczeń z tej strony i w ciagu 3 tygodni schudlam 0,6 kg. Jak dla mnie to zbyt maly efekt Cwiczylam: cwiczenia na szczuple nogi w 8 tyg, na plaski brzuch w 8 tyg, na biodra, na boczki, tradycyjne brzuszki i rozne popularne cw typu przysiady lub wymachy, a nawet cw na plaski brzuch w tydzień i szczuple nogi w 5 minut. Nie ma zadnych efektow!!! Waga prawie nie drgnela, wymiary te same. Mimo cwiczenia 30-50 minut dziennie. Ograniczylam slodycze, jem regularnie i nigdy po 19, pije duzo zielonej herbaty i czerwonej. Co robie źle? Mam za 2 miesiace wesele kuzynki, ale sama ze soba nie czuje sie zbyt dobrze i chce to zmienic Chcialabym schudnac z calego ciala, z ramion czy lydek rowniez. Zrzucenie okolo 5-8 cm z kazdej czesci ciala usatysfakcjonowalo by mnie. Nie mam hantli, tańczyc nie lubie, skakac nie moge ze wzgledu na kolana. Nie mam problemow z tarczyca. BlAGAM O POMOC!

  Odpowiedz
 116. Co zrobic aby pozbyc sie dziury miedzy udami i pogrubic lydki?

  Odpowiedz
 117. do retro -wyprobuj inny zestaw np. zabojczy trening

  Odpowiedz
 118. Witaj!
  Zrobilam sobie mala kombinacje z cwiczeń z tej stronki. Wykonuje te cwiczenia (cwiczenia na szczuple nogi w 8 tyg) + cwiczenia po ciazy i porodzie (dwa ostatnie + brzuszki skosne) + podnoszenie bioder (ze zlaczonymi kolanami), dwie serie ostatniego cwiczenia z zabojczego treningu z tym ze raz wykonuje tak jak na filmiku a za drugim razem podnosze wyprostowana noge. Do tego robie 100 scisniec na agrafce. Stosuje serum modelujace z EVELINE.

  Troche pokomplikowalam.. WYKONUJe TE cWICZENIA OD 4 MIESIeCY. Zrzucilam w udach ok 5 cm. Chcialabym jeszcze… Od jakiegos czasu stoje w miejscu. Co robic by dalej gubic zbedne cm? Glownie chodzi mi o uda i pupe

  Bardzo prosze o odpowiedź.

  Odpowiedz
 119. Witam
  Chcialam zadac pytanie: jesli bede wykonywac codziennie cwiczenia na uda w 5 minut trzy razy i szczuple nogi w 8 tygodni tez trzy razy to zobacze ladniutkie efekty w 2 tygodnie? Chcialabym zeby byly szczuplejsze!

  Odpowiedz
 120. Do Admina.
  Zalezy mi na wyszczupleniu sylwetki jednak nie jestem przekonana co zrobic z nogami. Chcialabym jednego dnia wykonywac cwiczenia na lydki, drugiego na nogi ( program 8tygodni), trzeciego cwiczenia na uda w piec minut i tak w kolko. Czy w ten sposob uzyskam upragniony efekt czy doprowadze do rozrostu miesni?

  Odpowiedz
 121. Do Admina czy mozna wykonywac cwiczenia codziennie ?

  Odpowiedz
 122. Witam! poprosze o pomoc 😛 Waze niestety 65 kilo przy wzroscie 167cm i źle sie czuje w swoim ciele… chcialabym schudnac ok 10 kg. Czy jezeli polacze cwiczenia na szczuple nogi w 8 tygodni + cwiczenia na uda w 5min + plaski brzuch w 8 tygodni + zabojczy trening na nogi i posladki to mam szanse na sukces?? I po ilu miesiacach mam szanse schudnac polowe czyli 5kg cwiczac codziennie te zestawy podane wyzej??

  Odpowiedz
 123. do Meg – powinny pomoc

  Odpowiedz
 124. Do Admina
  Mam pytanie: czy te cwiczenia na nogi pomoga mi w zniwelowaniu rozrosnietych nieco miesni ud i lydek? Jesli nie, to jak moge sobie z nimi poradzic?

  Odpowiedz
 125. Do: Admina
  Jezeli polacze te cwiczenia z 30 min biegiem to czy mniesnie nog nie beda sie za bardzo rozrastac ? Zalezy mi na tym zeby zgubic tkanke tluszczowa

  Odpowiedz
 126. do olaa <3 - u kazdego efekty widac inaczej, wiec nie mozna konkretnie okreslic kiedy beda one widoczne

  Odpowiedz
 127. do Ewelina76 – jak napisano to cwiczenia wyszczuplajace

  Odpowiedz
 128. Do Admina :
  Czy te cwiczenia daja miesnie czy tylko nogi mi wyszczupleja ?
  Bo potrzebuje cwiczenia ktore nie dadza mi miesni !!

  Odpowiedz
 129. do patka – prosze zapisz prosbe na forum wtedy nie zapomne i w wolnej chwili postaram sie opisac te cwiczenia

  Odpowiedz
 130. mam prosbe czy moglby ktos opisac te cwiczenia ? bardzo bym prosila gdyz filmik strasznie mi sie zacina ;< :*

  Odpowiedz
 131. bardzo prosze o opisanie tych cwiczeń !!! 😛 :*

  Odpowiedz
 132. do zabieganaaaa – najlepiej tyle ile na filmie

  Odpowiedz
 133. Wlasnie zrobilam te cwiczenia, pierwszy raz. Kilka miesiecy temu je robilam pare razy, ale zabraklo mi systematycznosci. Mam nadzieje, ze teraz wytrwam, w końcu caly zestaw zajmuje doslownie chwilke. Mam pytanie do Admina, czy nalezy robic tylko tyle powtorzeń ile na filmie, czy jak da sie rade wiecej to robic wiecej?

  Odpowiedz
 134. do Jula. – beda ale mniejsze

  Odpowiedz
 135. MAm pytanie do Admina ! Jesli bede robila te cw. 3 razy dziennie bez Preparatu therm line i diety czy beda jakies efekty ?

  Odpowiedz
 136. Dzis za mna 1 dzień cwiczenia bardzo szybkie – zamierzam robic je 3 razy w tygodniu – zobacze jakie beda efekty

  A jakby kogos interesowalo to jest moj tygodniowy “rozklad” cwiczeń:
  Poniedzialek – areobiczna 6 weidera + cwiczenia na posladki w 8min
  Wtorek – A6W + cwiczenia na posladki w 8min + zabojczy trening na nogi i posladki
  sroda – A6W + cwiczenia na posladki w 8min + szczuple nogo w 8 tygodni
  Czwartek – A6W + na posladki w 8min + zabojczy trening na nogi i posladki
  Piatek – A6W + na posladki w 8min + plaski brzuch w 8tyg
  Sobota – A6W + szczuple nogi w 8tyg + plaski brzuch w 8tyg
  Niedziela – A6W + na posladki w 8min + szczuple nogi w 8tyg

  I jesli jest tu jakas dziewczyna w wieku 15-18 lat i przygotowuje sie fizycznie na wakacje to niech pisze na mojego maila camilliebloguje@yahoo.pl

  Odpowiedz
 137. Jestem juz na polmetku tych cwiczeń… Robie je 4 razy w tygodniu – pon, sr, pt i nd. Zobacze jakie beda efekty po 8 tygodniach o ile w ogole jakies beda

  Odpowiedz
 138. Jestem juz na polmetku tych cwiczeń… Robie je 4 razy w tygodniu – pon, sr, pt i nd. Zobacze jakie beda efekty po 8 tygodniach o ile w ogole jakies beda

  Odpowiedz
 139. Prosze o pomoc. Te cwicznia to moja ostatnia szansa, dlatego chce wiedziec czy one naprawde przynosza rezultaty, boje sie rozczarowania . Mam 14 lat i prubowalam wielu diet, ktore sama prubowalam ulozyc . Nigdy jednak nie dotrwalam . Teraz mam jednak motywacje . Chce to wykorzystac . Brak mi pewnosci siebie moze to dlatego, ze jestem wyzywana przez kolegow od najgorszych np. wieprz itp. Czuje, ze jezeli teraz sie za siebie nie wezme to zmarnuje sobie zycie i przeleca mi przed oczami najlepsze lata mojego zycia. Nie chce tego zalowac dlatego pragne byc szczupla. Moja starsza o rok siostra ma idealna figure . Zawsze jej zazdroscilam i bylam przez innych do niej porownywana. Juz tak nie chce . BlAGAM O POMOC !!

  Odpowiedz
 140. Dziewczyny i jak efektyyyyy?

  Odpowiedz
 141. Do Admin :
  Czy jezeli te cwiczenia bede laczyc z tymi : http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-na-lydki/ – co 3 dni
  to schudne wiecej w lydkach czy to nie bedzie roznicy?

  Odpowiedz
 142. jezeli polacze TE cwiczenia z cwiczeniami na uda w 5 min. i cw. na plaski brzuch w 8 tygodni to jaki otrzymam efekt? Chodzi mi tu o to ile moge schudnac? I ile cm ubedzie mi z ud

  Odpowiedz
 143. do Miu – efekty powinny byc szybciej

  Odpowiedz
 144. do dominiczka – nie powinny

  Odpowiedz
 145. mam dosc grube lydki i nie chce zeby byly grubsze przez wzrost miesni. Czy jezeli bede wykonywac te cwiczenia to beda szczuplejsze i nie urosna miesnie??

  Odpowiedz
 146. mam pytanie do admina… jezeli bede wykonywac te cwiczenia to nie urosna mi miesnie?? bo mam grube lydki i nie chce zeby byly grubsze przez wzrost miesni…

  Odpowiedz
 147. czy mozna wykonywac te cwiczenia codziennie?

  Odpowiedz
 148. robie te cwiczenia codziennie po dwa razy od poltora tygodnia i juz widac lekkie efekty. zobaczymy, co bedzie dalej.

  Odpowiedz
 149. do MIMI – nie powinno tak sie stac

  Odpowiedz
 150. Czy jezeli dodatkowo bede codziennie biegala to nie rozrosna mi sie miesnie?

  Odpowiedz
 151. Witam, mam zamiar zaczac wykonywac te cwiczenia. prosze o podpowiedz w sensie :
  – ile seri
  – ile powtorzeń
  – ile razy w tygodniu

  Odpowiedz
 152. do Aska 88 – wszystko wg. wskazowek z filmu

  Odpowiedz
 153. do ZalamanaSwoimWygladem – najlepiej cwiczyc wg zaleceń z filmu

  Odpowiedz
 154. Czy, jesli bede cwiczyc codziennie, dwa razy na dzień, przez dwa tygodnie, efekty beda takie same jakbym cwiczyla miesiac?
  Czy trzeba cwiczyc co dwa dni, raz na dzień?
  Jak to jest?…

  Odpowiedz
 155. do martuuuusia1 – tak

  Odpowiedz
 156. Czy cwiczenia dzialaja tez na lydki?

  Odpowiedz
 157. Ile razy kazde cwiczenie wykonywac?

  Odpowiedz
 158. do Ewelineczka – mozna te cwiczenia laczyc

  Odpowiedz
 159. Mam pytanie do Admina : czy moge wykonywac te cwiczenia +cwiczenia na uda w 5 minut + http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-na-lydki/cwiczenia-na-szczuple-lydki/ to czy efekty beda lepsze czy raczej gorsze bo doprowadze do rozrastu miesni ?? Czy moge te cwiczenia polaczyc ?? Czy efekty beda lepsze ?? Bo zalezy mi na tym zeby schodzac w calych nogach tzn w udac i lydkach . Bardzo prosze o szybka odp bo czas mnie nagli !! pozdrawiam

  Odpowiedz
 160. do kasia – zalezy od twojego organizmu

  Odpowiedz
 161. pytanie do admina: ile schudne przez to 8 tygodni ?

  Odpowiedz
 162. @ktos: czestsze cwiczenia dadza zawsze lepszy efekt ale jezeli masz duzo zapalu to moze warto rozszerzyc zestaw cwiczeń by w miare rownomiernie poprawiac kondycje i dbac o figure.

  @Julka: tak, to jak najbardziej wskazane.

  Odpowiedz
 163. Jesli bede robic te cwiczenia dwa razy dziennie co dwa dni, beda mialy wiekszy lub szybszy efekt?

  Odpowiedz
 164. Jezeli bym stosowala te cwiczenia oraz cwiczenia na plaski brzuch w tydzień to mozna je stosowac razem w sensie ze np.: rano na plaski brzuch, wieczorem na szczuple nogi? Czy mozna tak robic??

  Odpowiedz
 165. do potrzebujepomocy – dokladnie tak jak pokazano na filmie

  Odpowiedz
 166. Do Adim – Czy powyzsze cwiczenia nalezy wykonac w jednej serii co drugi dzień czy np. (20zgiec po 3 serie itp. ) ?

  Odpowiedz
 167. do ADMIN : czy jak zaczne cwiczenia na nogi, lydki i uda jednoczesnie to normalnie schudne z tych czesci czy spowoduje to przyrost miesni?

  Odpowiedz
 168. jak narazie zaczynam i bede probowac mysle ze pomoga !

  Odpowiedz
 169. do lojo – nie powinny sie rozrosnac

  Odpowiedz
 170. Czy te cwiczenia naprawde daja efekty bo musze szybko schudnac

  Odpowiedz
 171. Naprawde podziwiam admina, ze od 2012 roku jeszcze sie nie zdenerwowal i odpowiada juz 3 lata na te same pytania w kolko. Ludzie zacznijcie czytac stare komentarze to bedziecie wiedziec co i jak.
  Ja cwiczenia zaczynam od dzisiaj, polacze je jeszcze z dwoma innymi + dieta, mam nadzieje, ze zadziala. Jezeli mi sie uda wroce tu za jakis czas i powiem o efektach
  Trzymajcie kciuki, ja za was wszystkich tez trzymam. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 172. do Paulina – sporo osob twierdzi, ze cwiczenia te daly im zadowalajace efekty

  Odpowiedz
 173. Do Admin: Mam pytanie jezeli o drugi dzien bede robila filmik z ta Pania 3 serie 3 razy dziennie + uda w 5 minut 3 serie tez 3 razy dziennie czyli w sumie po 9 razy w ciagu dnia kaazde co drugi dzien
  Ile cm ubedzie mi w miesiac? Prosze o szybka odpowiedź

  Odpowiedz
 174. do Kasia/// – u kazdego efekty sa inne

  Odpowiedz
 175. do kasiaa – jak sama nazwa wskazuje sa to cwiczenia wyszczuplajace

  Odpowiedz
 176. Czy te cwiczenia wychudza moje nogi czy umiesnia?

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)