Type to search

45 minutowy trening – Epic Cardio Boxing

Lato, czas na krótkie spodenki, zwiewne crop topy i piękne wysportowane ciała – jeśli brakuje Ci tego ostatniego, nie martw się – my jak zwykle przychodzimy z pomocą. Tym razem stawiamy na ćwiczenia, które mają wiele wspólnego z boksem – do świata ćwiczeń wprowadzi nas energiczna i posiadająca niezwykłe ciało Christa DiPaolo – już na sam rzut oka widać, że Christa wie, co robi.

Razem z Christą w tle ćwiczą jeszcze dwie osoby – w ten sposób możemy odpowiednio dostosować nasz poziom. Całość ćwiczeń to HIT- czyli high intensity training, czyli intensywny i agresywny trening skoncentrowany na spalaniu kalorii. By wycisnąć z nas jak najwięcej, Christa używa technik boksowych i tych wprost z kickboksingu – w skrócie, mięśnie palą!

Zaczynamy rundą pierwszą, która ma nas rozgrzać i przygotować do porządnego wysiłku. Już na wstępie prowadząca wprowadza nas w świat boksu- podstawowe uderzenia i ruchy, „bouncing”, czyli podstawowy ruch w boksie trzymający zawodnika w ciągłym ruchu. Nie jest łatwo – ćwiczenia są w szybkim tempie no ale… ktoś spalić te ostatnie ciastko musi.

The Basics, czyli runda druga- tutaj skorzystamy już z ciężarków pół kilogramowych. W ten sposób nasze ciało będzie pracować ciężej i pobudzać mięśnie nie tylko do budowy, ale także do szybszego metabolizmu. Tutaj jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy podstawy boksu i kickboksingu – szybkie ruchy, uniki, uderzenia- wszystko klasycznie w szybkim tempie- im więcej potu, tym większa satysfakcja! A spójrz na Pana w czerwonej koszulce!

Core series – tutaj skupiamy się na naszej postawie i mięśniach brzucha. Mają być twarde jak skała – musi być nasz wysiłek w to włożony! Ćwiczenia zaczynamy na ziemi i od razu bez ociągania wyciągamy grubsze działo- nie ma mowy o odpoczynku. Jeśli uważasz, że mięśnie już teraz chcą porzucić Twoje ciało i wynieść się gdzie indziej – poczekaj na ćwiczenia w pozycji stojącej!

Skip A w szkole to prawdziwa zmora, ten tutaj jednak jest poziom wyżej i na pewno zostawi po sobie ślad na Twoim brzuchu- w postaci pięknie podkreślonych mięśni brzucha! Gdzieś w połowie rundy trzeciej dochodzą do nas przysiady i wykopy- tutaj pracują nasze pośladki… pracują… one są w ogniu! Halo Kim Kardashian, konkurencja tutaj rośnie.

Mastery, czyli runda pełna boksowania i kickboksowania- tutaj wchodzi na dużo wyższy poziom ćwiczeń. Christa tłumaczy nam jak poprawnie wykonywać ćwiczenia i jak kopać- to bardzo ważne, by nie zrobić sobie żadnej kontuzji. Całość składa się z wysoko intensywnych ćwiczeń wzmacniających nasze ciało.

Ostatnia runda do wyciszenie, gdzie powoli uspokajamy nasze ciało i rozciągamy mięśnie. Trochę lenistwa po dawce ostrego wysiłku – idealnie.

Podsumowując: ćwiczenia są idealne dla każdego, kto chce zgubić parę dodatkowych cm, a jednocześnie trochę się rozwijać – nasza szybkość i zwinność na pewno dużo zyska dzięki tym ćwiczeniom.

Koniecznie przeczytaj:

  Full Body Workout - ćwiczenia wyszczuplające całe ciało
Oceń artykuł

2 Comments

  1. Mam pytanie… Czy jezeli chce stracic jak najwiecej w obwodach i byc drobna oraz oczywiscie zmniejszyc poziom tluszczu wystarczy dieta i rozciaganie? Mam 162cm wzrostu i waze 52kg waga niby w porzadku ale wyglad ciala mnie nie satysfakcjonuje. Prosze o odpowiedź.

    Odpowiedz
  2. Ja umieram juz w 5 minucie. To nie dla mnie,ale moze ktos probowal?

    Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)