Type to search

Ćwiczenia rozciągające mięśnie pośladkowe

Dziś większość ludzi prowadzi raczej siedzący tryb życia, a to powoduje, że mięśnie stają się zastane, już pomijając, że gromadzimy wtedy w sobie więcej tłuszczyku. Ćwiczenia odchudzające to oczywiście jedno, jednak one pozwolą nam jedynie na spalenie tłuszczu, a mięśnie wciąż pozostaną w złej kondycji.

Dlatego też warto od czasu do czasu wykonać jakieś ćwiczenia rozciągające. Dziś, więc przygotowałam dla was ćwiczenia rozciągające mięśnie pośladków, bo przecież każda kobieta chce je mieć zgrabne.

Pośladki są taką częścią ciała, którą kobiety lubią się chwalić, dlatego też ważne jest, aby mięśnie pośladków były w dobrej formie, a pomóc w tym mogą ćwiczenia rozciągające mięśnie pośladków.

Ciągłe siedzenie na tyłku niewątpliwie nie wpływa korzystnie na pośladki, stąd istnieje coś takiego jak ćwiczenia rozciągające, które korzystnie wpływają na pośladki.

Ćwiczenia rozciągające mięśnie pośladkowe

Takie ćwiczenia rozciągające pozwalają na to, aby mięśnie pośladków nie były napięte i sztywne. Wpływa to nie tylko korzystnie na wygląd pośladków, ale również i nie odczuwa się bólu, który jest dość często odczuwany przez osoby, które prowadzą typowo siedzący tryb życia. A teraz już moje propozycje na ćwiczenia rozciągające mięśnie pośladków.

Ćwiczenie rozciągające 1 – Przyciąganie kolan

Kładziemy się na podłodze na plecach, uginamy kolana i trzymamy je oparte na całych stopach na podłodze. Teraz chwytamy rękami ugięte nogi pod kolanami i przyciągamy je do głowy. Wytrzymujemy chwilę i wracamy do pozycji wyjściowe. Ćwiczenia powtarzamy 20 razy.

Ćwiczenie rozciągające 2 – Ćwiczenia z krzesłem

Ustawiamy krzesło w miejscu, gdzie nic nam nie będzie przeszkadzało, a następnie kładziemy na nim ugiętą w kolanie jedną z nóg. Drugą nogę pozostawiamy wyprostowaną na podłodze.

Teraz prostujemy ramiona, kierujemy je ku podłodze i wykonujemy skłon, pogłębiając go w trzech krokach, gdy palce dotkną podłogi, wytrzymujemy tak chwilę po czym wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie to powtarzamy 20 razy na każdą z nóg.

Ćwiczenie rozciągające 3 – Skłony pogłębiane

I ostatnie nasze ćwiczenia rozciągające, które polega na robieniu pogłębianych skłonów. Znajdujemy sobie co nieco miejsca, stajemy prosto, łączymy ze sobą stopy, prostujemy ramiona i kierujemy je ku podłodze, a następnie robimy skłony pogłębiając je w trzech krokach. Kiedy palce dotkną podłogi, wracamy do pozycji wyjściowej, a następnie wykonujemy ćwiczenie jeszcze 20 razy.

  Aktywny trening z małym dzieckiem - akcesoria, które warto znać
  Ćwiczenia na rozciąganie cz.1
  Jak dobrać odpowiednią rakietę do badmintona?
  Ćwiczenia na wzrost [7 ćwiczeń] + WIDEO
  Ćwiczenia na rozciąganie cz.2
Oceń artykuł

9 Comments

 1. nie wiem czy ktos z nich korzysta, ale ja bardzo polecam

  Odpowiedz
 2. fajne te cwiczenia polecam

  Odpowiedz
 3. no nawet, nawet

  Odpowiedz
 4. Bardzo fajne ja tez polecam ( : ♥♥♥

  Odpowiedz
 5. No No dobre

  Odpowiedz
 6. naprawde fajne cwiczenia, wykonywane regularnie daja efekty

  Odpowiedz
 7. przydalby sie jakis obrazek do tych cwiczeń

  Odpowiedz
 8. nie rozumiem o co chodzi w 2

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)