Ćwiczenia rozciągające zalecane też są dla osób, które mają pracę tzw. „za biurkiem”, aby co nieco rozruszały swoje mięśnie.
Trenujesz? Koniecznie nie zapominaj o rozgrzewce, na którą składają się przede wszystkim ćwiczenia rozciągające. Masz pracę „za biurkiem” ?
Nie zapomnij, że twoje ciało potrzebuje ruchu, a na częste bóle szyi czy kręgosłupa pomogą wykonywane przynajmniej raz dziennie podczas przerwy śniadaniowej ćwiczenia na rozciąganie. W tym artykule przedstawię wam propozycje ćwiczeń na rozciąganie różnych partii ciała.
– to ćwiczenie rozciągające rozpoczynamy od przybrania pozycji „na czworakach”. Następnie pochylamy się całym ciałem i wspieramy się na przedramionach, a dłonie pewnie pokładamy na podłożu. Lewe kolano podciągamy trochę do przodu, tak by dotykało łokci. Prawą zaś nogę wyciągamy do tyłu i prostujemy ją. Potem wracamy do pozycji wejściowej i powtarzamy to ćwiczenia na drugą nogę i tak kilka razy.
– kładziemy się na podłodze na plecach, ręce pokładamy wzdłuż ciała, głowę trzymamy na podłodze. Teraz podnosimy jedną nogę, zginamy ją w kolanie i przyciągamy ją do klatki piersiowej. Potem znów odkładamy ją na podłoże i powtarzamy to samo z drugą nogą.
– znów kładziemy się na podłodze w tej samej pozycji, co powyżej. Tym razem zamiast jednej nogi podciągamy obie jednocześnie do klatki piersiowej i przytrzymujemy je tak przez chwilę by poczuć jak mięśnie bioder się rozciągają.
– były ćwiczenia na rozciąganie dolnej partii ciała teraz zajmijmy się szyją i karkiem. Wymachy głową to proste ćwiczenie, które zaleca się wszystkim tym, którzy pracują przy biurku. Polega ono na tym, że przechylamy głowę na boki, dotykając raz prawym raz lewym uchem ramienia. Następnie przechylamy głowę to przodu i brodą dotykamy klatki piersiowej.
Potem odchylamy głowę do tyłu. Przy każdym odchyleniu głowę należy przez moment tak przytrzymać, bo tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt. Całe ćwiczenie powinno wykonywać się bardzo powoli, powtarzając je kilkakrotnie.
– to ćwiczenie rozciągające, które chętnie powtarzają dzieci. Jest to ćwiczenie na rozciąganie mięśni barków. Polega ono na tym, że prawą ręką chwytamy się lewej łopatki, a lewa ręka mocno odpycha łokieć do tyłu. Następnie tak samo wykonujemy to ćwiczenie na drugą rękę.
– kto by pomyślał, że zalotne kręcenie biodrami może być ćwiczeniem na rozciąganie, a jednak. Przy tym ćwiczeniu rozciągamy mięśnie pasa. Wykonujemy je trzymając ręce na biodrach, a następnie zdecydowanie odwracamy się za siebie raz w jedną, raz w drugą stronę.
supcio naprawde:trening przed zawodami
Fajne, ale zbyt znane. Tylko jak cos to o nie jest negtywny komentarz jest on pozytywny. D
Super Wyjatki nomoze niektore sa na tyle znane ze hoho
swietne ;P
Rozciaganie jest wazne, jednak nie nalezy tego robic, jesli wczesniej chociaz troche nie rozgrzalo sie miesni.
Dzieki bardzo, pomoglo mi to do szkolnych ,,aerobic’
Super cwiczenia.Bardzo dobrze opisane
Super cwiczenia.. codziennie sie rozciagam chce sie nauczyc szpagatu… kocham tańczyc
Czy moglby ktos mi wytlumaczyc cwiczenie 1?
do magda – tak potrzeba jednak odpowiednio duzo czasu abys sie tak rozciagla
czy po tych cwiczeniach ewentualnie takze po 2 czesci z Waszej str. uda mi sie zrobic szpagat?
cwicze codziennie,dwa razy dziennie po godzinie,zrzucilem trwale 26 kg wagi w ciagu roku,malo jestem po zlamaniu nogi i kregoslupa,czuje sie coraz lepiej,jem 5 posilkow dziennie
do popek – tak mozna
Witam. Czy moge cwiczyc jednoszesnie czesc pierwsza i druga? Dodam ze te cwiczenia wykonuje nie przed innymi cwiczeniami zeby sie rozgrzac tylko rano zeby tak zaczac dzień.
jak wykonac cwiczenie 5?
Mam problem z cwiczeniem 5. Moze ktos to lepiej wytlumaczyc? Bo nie moge sobie tego wyobrazic…