Type to search

Rozciąganie jest bardzo ważną czynnością, która powinna mieć miejsce przed każdym treningiem czy większym wysiłkiem. Nie należy wykonywać żadnego większego wysiłku bez uprzedniego wykonania prostych ćwiczeń na rozciąganie. W tym artykule przedstawię wam pierwszą część przykładowych ćwiczeń rozciągających, które przygotują was do wzmożonego wysiłku fizycznego.

Ćwiczenia rozciągające zalecane też są dla osób, które mają pracę tzw. „za biurkiem”, aby co nieco rozruszały swoje mięśnie.

Trenujesz? Koniecznie nie zapominaj o rozgrzewce, na którą składają się przede wszystkim ćwiczenia rozciągające. Masz pracę „za biurkiem” ?

Nie zapomnij, że twoje ciało potrzebuje ruchu, a na częste bóle szyi czy kręgosłupa pomogą wykonywane przynajmniej raz dziennie podczas przerwy śniadaniowej ćwiczenia na rozciąganie. W tym artykule przedstawię wam propozycje ćwiczeń na rozciąganie różnych partii ciała.

Ćwiczenia na rozciąganie

Rozciąganie gruszkowate

– to ćwiczenie rozciągające rozpoczynamy od przybrania pozycji „na czworakach”. Następnie pochylamy się całym ciałem i wspieramy się na przedramionach, a dłonie pewnie pokładamy na podłożu. Lewe kolano podciągamy trochę do przodu, tak by dotykało łokci. Prawą zaś nogę wyciągamy do tyłu i prostujemy ją. Potem wracamy do pozycji wejściowej i powtarzamy to ćwiczenia na drugą nogę i tak kilka razy.

Kolano do klatki piersiowej

– kładziemy się na podłodze na plecach, ręce pokładamy wzdłuż ciała, głowę trzymamy na podłodze. Teraz podnosimy jedną nogę, zginamy ją w kolanie i przyciągamy ją do klatki piersiowej. Potem znów odkładamy ją na podłoże i powtarzamy to samo z drugą nogą.

Kolana do klatki piersiowej

– znów kładziemy się na podłodze w tej samej pozycji, co powyżej. Tym razem zamiast jednej nogi podciągamy obie jednocześnie do klatki piersiowej i przytrzymujemy je tak przez chwilę by poczuć jak mięśnie bioder się rozciągają.

Wymachy głową

– były ćwiczenia na rozciąganie dolnej partii ciała teraz zajmijmy się szyją i karkiem. Wymachy głową to proste ćwiczenie, które zaleca się wszystkim tym, którzy pracują przy biurku. Polega ono na tym, że przechylamy głowę na boki, dotykając raz prawym raz lewym uchem ramienia. Następnie przechylamy głowę to przodu i brodą dotykamy klatki piersiowej.

Potem odchylamy głowę do tyłu. Przy każdym odchyleniu głowę należy przez moment tak przytrzymać, bo tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt. Całe ćwiczenie powinno wykonywać się bardzo powoli, powtarzając je kilkakrotnie.

Zaplecenie

– to ćwiczenie rozciągające, które chętnie powtarzają dzieci. Jest to ćwiczenie na rozciąganie mięśni barków. Polega ono na tym, że prawą ręką chwytamy się lewej łopatki, a lewa ręka mocno odpycha łokieć do tyłu. Następnie tak samo wykonujemy to ćwiczenie na drugą rękę.

Kręcenie biodrami

– kto by pomyślał, że zalotne kręcenie biodrami może być ćwiczeniem na rozciąganie, a jednak. Przy tym ćwiczeniu rozciągamy mięśnie pasa. Wykonujemy je trzymając ręce na biodrach, a następnie zdecydowanie odwracamy się za siebie raz w jedną, raz w drugą stronę.

  Dance aerobik jeśli lubisz tańczyć - LUBISZ NIE?
  Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie
  Ćwiczenia na wzrost [7 ćwiczeń] + WIDEO
  15 ćwiczeń odchudzających - tylko te NAJLEPSZE!
  Ćwiczenia odchudzające - Rower
Tags:
Oceń artykuł

16 Comments

 1. supcio naprawde:trening przed zawodami

  Odpowiedz
 2. Fajne, ale zbyt znane. Tylko jak cos to o nie jest negtywny komentarz jest on pozytywny. D

  Odpowiedz
 3. Super Wyjatki nomoze niektore sa na tyle znane ze hoho

  Odpowiedz
 4. Rozciaganie jest wazne, jednak nie nalezy tego robic, jesli wczesniej chociaz troche nie rozgrzalo sie miesni.

  Odpowiedz
 5. Dzieki bardzo, pomoglo mi to do szkolnych ,,aerobic’

  Odpowiedz
 6. Super cwiczenia.Bardzo dobrze opisane

  Odpowiedz
 7. Super cwiczenia.. codziennie sie rozciagam chce sie nauczyc szpagatu… kocham tańczyc

  Odpowiedz
 8. Czy moglby ktos mi wytlumaczyc cwiczenie 1?

  Odpowiedz
 9. do magda – tak potrzeba jednak odpowiednio duzo czasu abys sie tak rozciagla

  Odpowiedz
 10. czy po tych cwiczeniach ewentualnie takze po 2 czesci z Waszej str. uda mi sie zrobic szpagat?

  Odpowiedz
 11. cwicze codziennie,dwa razy dziennie po godzinie,zrzucilem trwale 26 kg wagi w ciagu roku,malo jestem po zlamaniu nogi i kregoslupa,czuje sie coraz lepiej,jem 5 posilkow dziennie

  Odpowiedz
 12. do popek – tak mozna

  Odpowiedz
 13. Witam. Czy moge cwiczyc jednoszesnie czesc pierwsza i druga? Dodam ze te cwiczenia wykonuje nie przed innymi cwiczeniami zeby sie rozgrzac tylko rano zeby tak zaczac dzień.

  Odpowiedz
 14. jak wykonac cwiczenie 5?

  Odpowiedz
 15. Mam problem z cwiczeniem 5. Moze ktos to lepiej wytlumaczyc? Bo nie moge sobie tego wyobrazic…

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)