Type to search

30 minut trening całego ciała spalający kalorie

Już 30 minut poświęcone każdego dnia na trening całego ciała sprawi, że pozbędziesz się nie tylko zbędnych kilogramów, wyrzeźbisz sylwetkę, ale także wypocisz z organizmu wszelkie toksyny. Będąc pół godziny w ruchu i spalając kalorie, budujesz jednocześnie pobudzające metabolizm mięśnie. Czas zatem chwycić zestaw średnich ciężarków, przygotować butelkę wody, by uzupełniać ją w organizmie i nacisnąć PLAY!

Trening Full-Body Workout

Trening Full-Body Workout z kanału POPSUGAR Fitness to jedna z wielu propozycji dla osób chcących żyć zdrowo i aktywnie. Znajduje się w nim szereg przydatnych ćwiczeń, poprzedzonych rozgrzewką. Trening wykonują 3 osoby, w tym trenerka, która cały czas trwania instruktażu udziela nam wskazówki i motywuje do wytrwałości.

Ćwiczenia nie skupiają się na żadnej konkretnej części ciała, jest to dodający energii trening, który ma na celu pracę wszystkich mięśni. Ćwiczenia odbywają się na macie, więc warto się w nią zaopatrzyć (w każdym sklepie sportowym znajdziemy je za kilkanaście złotych).

Przedstawiane są również ćwiczenia z ciężarkami o wadze średniej, które również można kupić w sklepie sportowym. Nie są one jednak elementem koniecznym, choć na pewno odgrywają w treningu swoją rolę, wykorzystując 100% potencjału pokazanych ćwiczeń. Jeśli obawiasz się, że ciężarki mogą zbytnio Cię obciążyć – rozważ niższą ich wagę. Nagrania cieszą się ogromną popularnością i zbierają rzesze fanek.

Komentarze mówią same za siebie – jeśli chcesz spalić kalorie i nabrać mięśni to jest to trening dla Ciebie! Co jest zatem najważniejsze? Odpowiednia motywacja, butelka wody, regularny oddech i kilka minut wyciszenia pod koniec treningu.

Jeśli jesteś w słabszej kondycji i obawiasz się, że taki trening całego ciała może być dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem – spróbuj na początek trening 15-minutowy lub sięgając po takie nagranie, sami uprzednio postarajcie się podnieść swoje możliwości, chociażby codzienną gimnastyką, jazdą na rowerze czy spacerami.

Każda aktywność fizyczna jest ważna i potrzebna każdemu z nas – a przede wszystkim osobom, posiadającym pracę biurową, która oznacza 8 godzin lub więcej dziennie w tej samej pozycji. Jest to szkodliwe nie tylko dla naszego kręgosłupa, ale i mięśni, które stopniowo przyzwyczajają się do bezruchu i w późniejszym czasie trudniej będzie nam uzyskać odpowiednią kondycję. Warto wtedy zacząć od prostych czynności, o których wspomnieliśmy wcześniej, a następnie stosować profesjonalne treningi.

Koniecznie przeczytaj:

  Trening z Książki 'Zmień swoje życie z Ewa Chodakowską'
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)