Type to search

Potwierdzone naukowo – [SPOSOBY] – na rzeźbę na brzuchu!

Naukowcy wciąż udowadniają lub dyskredytują skuteczność nowych trendów żywieniowych fitness. Podczas gdy świat wciąż szuka nowych superfoods, niektóre sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także pomocne w wyrzeźbieniu brzucha, znajdziemy od ręki i wprowadzimy je do diety bez większego wysiłku. Mogą być zaskakujące!

Picie czarnej herbaty

Wydawałoby się, że wraz z wejściem na rynek zielonej herbaty, czarna odeszła już do lamusa. Ale to tylko pozory, aktualnie wielu ponownie sięga po czarną herbatę, szczególnie, że jest ona sposobem na schudnięcie. Jak wykazują badania European Journal of Nutrition, zarówno czarna jak i zielona herbata wykazuje cechy probiotyku, co oznacza, że wpływa na wzrost pozytywnej flory bakteryjnej w jelitach.

To z kolei ma niebagatelny wpływ nie tylko na utrzymanie prawidłowej wagi, ale również na samopoczucie człowieka. Jak się okazuje wiele innych dostępnych na rynku napojów oraz pokarmów zawiera większą liczbę przeciwutleniaczy, oraz składników mineralnych niż zielona czy czarna herbata, ale działanie tych pierwszych opiera się przede wszystkim na stymulowaniu flory bakteryjnej, stąd ich większa skuteczność.

Dzięki temu możliwe jest równomierne stracenie tłuszczu w obrębie całego ciała, również z brzucha. Ćwiczenia na rzeźbę będą dzięki temu efektywniejsze.

Przejście na wegetarianizm

Odżywiający się głównie mięsem przewracają oczami, ilekroć to słyszą. Lecz nie sposób udawać, że nie istnieją badania naukowe przychylające się temu rozwiązaniu. Przejście na dietę wegetariańską pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów z brzucha, utrzymanie linii.

Okazuje się, że dzięki białku roślinnemu łatwiej i szybciej następuje wyrzeźbienie mięśni brzucha. Najnowsze badania przeprowadzone w czerwcu zeszłego roku przez American College of Nutrition wskazują, że dieta wegetariańska pozwala na zmniejszenie ilości tłuszczu międzymięśniowego, co poprawia ich elastyczność, siłę oraz funkcjonalność.

Natomiast zmniejszenie ilości tłuszczu podskórnego minimalizuje zachorowalność na cukrzycę typu drugiego. Oczywiście wegetarianizm to nie tylko samo wykluczenie z diety mięsa, ale również zrównoważony sposób żywienia, podobnie jak w przypadku osób jedzących pokarmy mięsne.

Jedzenie jaj

Od dawna wiadomo, że jaja są zdrowe. Badania przeprowadzone amerykańskim Uniwersytecie w Illinois potwierdzają, że białko zawarte w jaju pomaga w efektywniejszym budowaniu mięśni. Badanie to uzupełnione zostało we wnioski płynące z American Journal of Clinical Nutrition, gdzie stwierdzono, iż mężczyźni jedzący białko z około trzech dużych jaj mieli większą jego przyswajalność niż mężczyźni, którzy jedli zwykłe białko. Naukowcy zalecają, aby jeść jaja po treningu, a wówczas ćwiczenia na płaski oraz umięśniony brzuch przyniosą większe efekty.

Dieta przerywana

Aby zachować idealne mięśnie brzucha, trzeba pilnować diety. Przynajmniej tak sądzono do tej pory. Okazuje się, że niekoniecznie. Nowym pojęciem jest tak zwana dieta przerywana. Czasopismo Nature w sierpniu zeszłego roku opisało badania, w których udział wzięło pięćdziesięciu otyłych mężczyzn. Część z nich stale była na diecie, część przerywała ją co jakiś czas na dwa tygodnie. Osoby, które nie były stale na diecie schudły więcej, niż te z dietą stałą. Naukowcy podejrzewają, że dieta przerywana efektywniej zmienia metabolizm.

Różnorodne ćwiczenia

Gdy kształt brzucha w niektórych jego partiach odbiega od ideału, początkujące osoby mają tendencję do atakowania tego rejonu i katowania się ćwiczeniami. Szczególnie w przypadku dolnej części brzucha. Takie działanie jest nieskuteczne, bowiem tak naprawdę nie istnieją w podbrzuszu żadne oddzielne mięśnie.

Jest jeden mięsień biegnący od góry do dołu brzucha. Ponadto mięśnie brzucha składają się z kilku warstw. Podczas wykonywania praktycznie każdej czynności uaktywnia się praca różnych partii mięśni brzucha. Nawet podczas tak podstawowej czynności jak po prostu stanie i utrzymywanie prostego kręgosłupa.

Gdy dążymy do pięknie wyrzeźbionego brzucha, nie sposób pominąć ważnych ćwiczeń całego ciała. Warto wykonywać je w pozycji stojącej. Na mięśnie brzucha doskonale wpływają również pompki, naprzemienne podnoszenie ciężarków. Ćwiczeniem ogólnym rozwijającym mięśnie brzucha jest bieganie. Warto postawić także na jazdę na rowerze.

Znalezienie miejsca dla siebie

Nie od dziś wiadomo, że największą motywacją do działania są po prostu odniesione sukcesy. Warto dokumentować codzienne efekty ćwiczeń i… dzielić się nimi z innymi. Pamiętajmy, że nie chodzi o spamowanie zdjęciami z zajęć fitness lub swojego wyrzeźbionego (lub jeszcze nie) brzucha znajomym na wallu.

Więcej korzyści przyniesie znalezienie ludzi, których łączą podobne zainteresowania. Wówczas istnieje znacznie wyższe prawdopodobieństwo, że trud zostanie doceniony. Ponadto zwiększa się poczucie odpowiedzialności za sukces – gdy inni obserwują to, trudniej jest sobie odpuścić.

Przeczytaj koniecznie poniższe artykuły:

  Kołyska do brzuszków - OPINIE - jak używać [WIDEO] - jaką kupić?
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)