Type to search

Jak szybko zrzucić tłuszcz z brzucha? poznaj FAKTY!

Problem polegający na niemożności dopięcia ubrań na brzuchu nie jest jedynie problemem natury estetycznej. To zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Na szczęście istnieje wiele potwierdzonych w skuteczności sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów z brzucha!

Czym grozi nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu?

Przede wszystkim tłuszcz na brzuchu, inaczej tłuszcz trzewny jest przyczyną wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, choroby układu krwionośnego, udar i wiele innych. Tłuszcz na brzuchu uciska narządy wewnętrzne, co gorsza często jest zgromadzony bardziej wewnątrz ciała, niż podskórnie.

Taka sytuacja jest dość często przyczyną przedwczesnego zgonu. Co gorsza, BMI, czyli prawidłowy wskaźnik masy ciała, nie jest w stanie określić, czy dana osoba znajduje się w grupie ryzyka. BMI często u takich osób jest w normie. Tendencją do gromadzenia się tłuszczu na brzuchu obarczeni są bardziej mężczyźni.

Ogólnie ich sylwetka bywa szczupła, jedynym mankamentem wydaje się brzuch, lub, co gorsza i on mieści się w granicach normy. Tylko prześwietlenie jamy brzusznej może wykazać, że wewnątrz nie znajdują się złogi tłuszczu. To niestety tykająca bomba. Dlatego oprócz BMI należy brać pod uwagę wiele innych czynników, na przykład właśnie płeć, miejsce skupienia największej ilości tłuszczu itp.

Walka z brzuszkiem od wewnątrz

Oczywiście i kobiety i mężczyźni powinni zadbać o szczupły brzuch. Naukowo udowodniono, że jednym z najlepszych sposobów na usunięcie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z brzucha i pozbycie się boczków jest dieta. Przede wszystkim powinna być ona bogata w błonnik pokarmowy.

Sekretem są tu rozpuszczalne włókna, będące jego częścią. Błonnik rozpuszczalny hamuje uczucie głodu i przedłuża uczucie sytości. Ważne jest właśnie, aby spożywać błonnik bogaty w rozpuszczalne włókna, ponieważ to one w największym stopniu przyczyniają się do spadku nadmiernego apetytu. Równie istotny jest prawidłowy stan flory bakteryjnej jelit. Już te dwa elementy pozwalają na zrzucenie całkiem sporej ilości kilogramów.

Usunięcie z diety słodkich napojów oraz napojów energetycznych

Napoje tego typu to nic innego jak cukier w płynie, w dodatku przyjmowany w ogromnych ilościach, gdyż wypicie na przykład dwóch puszek coli na raz nie jest dla dorosłego człowieka żadnym wyczynem. Cukier jest najbardziej odpowiedzialny za wzrost ilości tkanki tłuszczowej. Co gorsza, w znacznej mierze przyczynia się do stłuszczenia narządów wewnętrznych. Dzieje się tak dlatego, że wątroba nie radzi sobie z nadmierną ilością fruktozy, która powstaje z cukru rafinowanego.

Zamienia ją zatem w tłuszcz. Następnie pojawiają się problemy metaboliczne i rozwinięcie się cukrzycy. Ponadto poważnie przyczynia się do przerostu pewnych grup bakterii i grzybów w jelitach, kosztem innych. Zaburza to poważnie florę w jelitach i przyczynia się dodatkowo do przyswajania kolejnych zbędnych kilogramów.

Ograniczenie węglowodanów

Węglowodany są istotnym elementem życia i nie sposób ich całkowicie z diety wyrzucić. Jednak ograniczenie ich spożycia jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli celem jest płaski brzuch. Oprócz wyrzucenia słodkich napojów warto również usunąć z diety takie pokarmy jak na przykład:

  • biały chleb,
  • bułki,
  • naleśniki,
  • ciastka,
  • pizzę itp.

Przynajmniej warto je ograniczyć do minimum i jeść tylko kilka razy w miesiącu. Już samo to znacząco zmniejszy przybieranie na wadze, szczególnie w okolicy brzucha.

Jedzenie większej ilości białka

Badania potwierdzają, że spożywanie białek zmniejsza apetyt, a co za tym idzie, obniża dzienne spożycie kalorii, nawet o blisko 500. Pozwala to na szybką utratę zbędnych kilogramów. Ponadto dieta bardziej bogata w białko powoduje, że mniejsze jest ryzyko ponownego przybrania na wadze w przyszłości.

Badania potwierdziły, że ilość i jakość spożywanego białka ma wpływ na ilość tłuszczu na brzuchu. Jakość białek musi być wysoka. Dobrym rozwiązaniem jest spożywanie większej ilości białek roślinnych. Wykazano, że białko pochodzące z fasoli oraz innych warzyw strączkowych jest wyjątkowo przydatne w redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Warto od czasu do czasu spożywać również ryby, inne owoce morza, orzechy. Ważnym elementem diety są również jajka. Całe jaja najlepiej spożywać na śniadanie, ponieważ ograniczają one poczucie głodu na cały dzień, przy czym są bogate w wiele minerałów oraz mikroelementów.

Na koniec: ćwiczenia na brzuch

Aby mieć brzuch jak z okładki gazety Shape, podstawowym działaniem jest wprowadzenie i trzymanie się prawidłowej diety. Dopiero po odpowiednim zmniejszeniu BMI, a także wymiarów ciała możliwe będzie dalsze kształtowanie sylwetki, w tym mięśni brzucha. Tutaj pomocne będą ćwiczenia.

Zanim jednak wprowadzimy ćwiczenia kształtujące kaloryfer na brzuchu, warto najpierw poprawić ogólną kondycję ciała. W tym celu dobrze jest wykonywać ćwiczenia cardio. One również pomogą spalić tłuszcz, najpierw ten na zewnątrz ciała, a w dalszej kolejności także ten wewnątrz.

Musisz też przeczytać:

  Trening Spartakusa? spal tłuszcz, wzmocnij i wyrzeźb ciało!
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)