Type to search

Idealnie zarysowane mięśnie brzucha to duma dla każdego mężczyzny. To dlatego tak często poddają się wyczerpującym treningom na siłowni, a także biorą sterydy. Jednak nie zawsze wychodzi to im na zdrowie. Idealnie ukształtowana sylwetka może tylko pozornie wskazywać zdrowe i pięknie zbudowane ciało. Nie można kosztem zdrowia kształtować swojej sylwetki.

Jeśli chcesz wyrobić sobie mięśnie brzucha rób to z głową. Regularne ćwiczenia są potrzebne, ale zwróć uwagę na czas regeneracji mięśni.

Mężczyźni często bez głowy oddają się szaleńczemu treningowi, by jak najszybciej wyrobić sobie mięśnie brzucha. To jednak nie jest sposób. Zbyt częste treningi sprawiają, że ponoszą oni uszczerbek na zdrowi, a zdrowia żadna idealnie wykształcona sylwetka nie zastąpi.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha trzeba wykonywać z głową – tyczy się to nie tylko mężczyzn, ale także i kobieta.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha, jak wszystkie inne ćwiczenia należy wykonywać regularnie, ale tutaj trzeba zwrócić uwagę na czas regeneracji mięśni. Nie przestrzeganie okresów regeneracji może nieść za sobą poważne skutki. Poniżej tabela okresów regeneracji:

Intensywność treningu Czas regeneracji
niska 2 dni
średnia 3 dni
wysoka 4 dni

Ćwiczenie 1

Unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce  – kładziemy się na ukośnej ławce głową u góry, ramiona przenosimy za głowę i tam chwytamy się ławeczki. Mocna plecami przywieramy do ławeczki. Teraz zaczynamy unosić zgięte nogi do klatki piersiowej. Ćwiczenie powtórz 30 razy.

Ćwiczenie 2

Unoszenie nóg w podporze – to ćwiczenie należy wykonywać przy pomocy specjalnej podpory. Stajemy tyłem do podpory, ręce opieramy w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach i chwytamy się specjalnych uchwytów. Teraz podnosimy się na rękach nad podłogę, a następnie zginamy nogi w kolanach i podnosimy je w kierunku klatki piersiowej. Robimy to dość szybko, ale bez przesadzania z tempem. To ćwiczenie na mięśnie brzucha powtórzyć 30 razy.

Ćwiczenie 3

Skłony boczne z ciężarkiem – do tego ćwiczenia na mięśnie brzucha będzie nam potrzebny ciężarek. Ciężarek należy dobrać wg. własnego uznania i własnych możliwości. Ćwiczenie zaczynamy od przybrania wyprostowanej postawy, stając w lekkim rozkroku, w jednej ręce trzymając ciężarek, a drugą opierając o biodro. Następnie zaczynamy wykonywać skłony boczne w stronę ręki z ciężarkiem. Wykonujemy 20 takich skłonów, a potem zmieniamy rękę i robimy tyle samo skłonów raz jeszcze.

Ćwiczenie 4

Boczny mostek – teraz nieco lżejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha. Kładziemy się na boku. Następnie całe ciało wspieramy na przedramieniu oraz zewnętrznej krawędzi stopy. Ciało powinno tworzyć linię prostą. Teraz zaczynamy ściągać ciało do podłogi. Robimy jeszcze dwa powtórzenia i zmieniamy stronę. Serii po 3 powtórzenia w każdej powinno być 10, po każdej 15 sekund przerwy.

Ćwiczenie 5

Brzuszki na stojąco – do tego ćwiczenia potrzebna będzie specjalna linka treningowa do wyciągu pionowego. Chwytamy linkę dwoma rękami, a następnie górną część ciała ściągamy ku podłodze. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.

  Ćwiczenia na mięśnie brzucha cz.1
  Potwierdzone naukowo - [SPOSOBY] - na rzeźbę na brzuchu!
  Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie
  Ćwiczenia na płaski brzuch cz. 1
  Trening Spartakusa? spal tłuszcz, wzmocnij i wyrzeźb ciało!
Tags:
Oceń artykuł

You Might also Like

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)