Wpisz co chcesz wyszukać...

45 minutowy trening dla kobiet w ciąży

Trener 4 lata ago

Ciąża to czas oczekiwania na maluszka, przygotowywania się do nowej roli, itd. Często wtedy zapominamy o sobie i o tym, aby zadbać o swoje ciało. Wiele kobiet też totalnie olewa ten temat twierdząc, że i tak przecież przytyje. Waga w ciąży owszem zmienia się, swoje waży przecież dziecko i wody, ale możemy przecież zadbać o jędrność ciała, a także przy okazji przygotować się lepiej do porodu, zrelaksować i ułatwić sobie późniejszy powrót do sylwetki sprzed ciąży.

Ćwiczenia w ciąży pomagają również zapobiegać rozstępom i cellulitowi 🙂 Mnóstwo plusów – nieprawdaż? Warto więc poświęcić kilka minut na zadbanie o swoje ciało.

Wiele kobiet w ciąży przestaje totalnie o siebie dbać, bo jest wielkim błędem. Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich to spokojnie można wykonywać ćwiczenia dla kobiet w ciąży, a nawet lekkie ćwiczenia wyszczuplające.

Można też chodzić na basen, spacery czy taniec. Każda aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na sylwetkę, ale również i na dziecko. Pomaga też odpowiednio uelastycznić ciało przed porodem, no i poprawia samopoczucie – spróbujcie – to naprawdę działa!

Na naszym portalu zamieściliśmy już kilka zestawów prezentujących ćwiczenia dla kobiet w ciąży – tutaj znajdziecie kolejny 45 minutowy trening dla kobiet w ciąży.

Wszystkie zawarte w nim ćwiczenia są niezwykle proste i dobrane tak by były bezpieczne dla ciebie i dziecka. Jeśli masz wątpliwości czy możesz je wykonywać to koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. Pamiętaj – dziecko jest najważniejsze!

Ćwiczenia w ciąży często są zaniedbywane, jeśli ty nie chcesz tego robić to zapraszamy do ćwiczenia. Ten trening dla kobiet w ciąży wykonuje się co dwa dni.

Jak sama nazwa wskazuje trwa on 45 minut. W dni, w które nie ma treningu polecam basen – są świetne zajęcia z aqua aerobicu dla kobiet w ciąży, a jak nie basen to przynajmniej spacerki 🙂

Zapraszam do ćwiczenia!

  Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – merdanie ogonkiem
  Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - prowadzi Angelika Pióro
  Wspólne trenowanie - siłownia, fitness czy trening w domu?
  Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – merdanie ogonkiem
  Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - prowadzi Angelika Pióro
Oceń artykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)