Type to search

Trening personalny dla kobiet – kiedy warto podjąć takie wyzwanie?

Początek roku i wczesna wiosna – to dwa okresy, kiedy siłownie i kluby fitness w całej Polsce przeżywają oblężenie. Smutna prawda jest taka, że większość osób rozpoczynających walkę o ładną, zdrową sylwetkę, bardzo szybko odpuszcza, zwykle po 1-2 miesiącach.

Dlaczego? Ponieważ brakuje im motywacji, a przede wszystkim konkretnego planu działania. Jeśli obawiasz się podobnego scenariusza, to idealnym wyborem dla Ciebie będzie trening personalny dla kobiet. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Najlepsza opcja, gdy wcześniej nie udawało Ci się wytrwać w postanowieniach

Trening personalny różni się od zajęć grupowych tym, że cały plan treningowy jest dobierany ściśle pod kątem Twoich możliwości fizycznych, predyspozycji, dotychczasowych doświadczeń ze sportem, a także rezultatów, jakie chcesz osiągnąć.

trener-personalny-dla-kobiet6Pod opieką trenera personalnego będziesz ćwiczyć w zgodzie ze swoim ciałem, co jest szczególnie ważne w przypadku osób mających duże zaniedbania treningowe, z nadwagą, otyłych, cierpiących na różnego rodzaju problemy zdrowotne.

Trener personalny będzie Twoim partnerem w ćwiczeniach, ale też w zmianie dotychczasowego stylu życia, motywując Cię do wytrwania w nawet najambitniejszych postanowieniach.

Gdy nie chcesz ryzykować kontuzji

Większość osób rozpoczynających ciężkie treningi na własną rękę, bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, prędzej czy później ulegnie bolesnej kontuzji. Łokieć tenisisty, łokieć golfisty, dyskopatia, naderwanie więzadła w kolanie – to typowe urazy, które są konsekwencją niepoprawnej techniki wykonywania ćwiczeń i złego dobierania obciążeń treningowych.

Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć, jest oddanie się pod opiekę wykwalifikowanego trenera personalnego, którego priorytetem jest Twoje dobro, zdrowie i utrzymanie wysokiej motywacji do treningu (co nie jest możliwe, jeśli wciąż będzie Ci dokuczać ból).

Gdy masz konkretne cele, które bardzo chcesz osiągnąć

Nie ma znaczenia, czy Twoim celem jest zrzucenie kilku czy kilkunastu kilogramów, zyskanie pewności siebie, znalezienie przestrzeni, w której możesz odciąć się od codziennych problemów, wyrzucenie z siebie złości, pozbycie się stresu czy zyskanie efektownej, silnej sylwetki.

W zrealizowaniu dowolnego planu pomoże Ci trener personalny, który najpierw nakreśli konkretny harmonogram osiągniecia Twojego celu, a następnie będzie Cię motywować do tego, abyś się nie poddawała i nie szukała wymówek.

Umów się na pierwszy trening personalny dla kobiet w Katowicach

Treningi personalne dla kobiet w stolicy Górnego Śląska prowadzi Joanna Orlińska, założycielka Ladies Boxing Brigade, doświadczony trener personalny i licencjonowany instruktor boksu Polskiego Związku Bokserskiego.

Pod okiem Joanny rozpoczniesz swoją przygodę z fitboxingiem, czyli bardzo ciekawym połączeniem elementów treningu bokserskiego i fitnessu. Jest to efektywna forma treningu, pozwalająca szybko zredukować masę ciała, wzmocnić mięśnie i kręgosłup, a przy tym wyrzucić z siebie wszystkie złe emocje.

W zajęciach w Ladies Boxing Brigade biorą udział dziewczyny z całych Katowic, m.in. z  Piotrowic-Ochojca czy Brynowa. Zajęcia odbywają się codziennie w Katowicach przy ulicy Wesołej 3. Godziny treningu są ustalane indywidualnie, a szczegóły znajdziesz na stronie https://fit-boxing.pl.

  Jak nauka pływania wpływa na rozwój dzieci? Korzyści z wczesnego rozpoczęcia nauki pływania
Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)