Type to search

Ile kalorii można spalić podczas zumby?

Taniec ZUMBA to jeden z najlepszych znanych mi sposobów na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej wiecie? Tańcząc i wykonując jednocześnie ćwiczenia fitness w rytm latynoskiej muzyki, można pozbyć się zbędnego cellulitu i przy okazji poprawić wytrzymałość oraz kondycję naszego organizmu!

Czym jest ZUMBA?

Taniec zumby to znany i sprawdzony sposób na odchudzanie. Tańcząc Zumbę, wykonuje się energiczne ruchy w rytm np. tańca salsy, tanga, rumby czy mambo. Wykonując te układy z zaangażowaniem, jesteś w stanie wymodelować swoją sylwetkę i spalić zbędne kilogramy.

Tak jak wcześniej pisałam, zumba jest w stanie poprawić ogólny stan Twojego zdrowia, czyli poprawić pracę i funkcjonowanie serca, wzmocnić wytrzymałość, kondycję i obniżyć ciśnienie krwi! Całkiem ciekawe efekty prawda? 🙂

Zumba – efekty

Zumba jest treningiem cardio, dlatego właśnie przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów! Ważne w zumbie jest utrzymanie stałego tempa wykonywanych ćwiczeń! czyli ma to być tzw trening utrzymywany, z umiarkowanym poziomem intensywności. To zadanie znacznie ułatwiają rytmy, przy jakich ćwiczy się zumbę.

Wykonując ćwiczenia zumby, nasze tętno wchodzi w “fat burning zone“, a więc jedziemy na 60-70% naszego maksymalnego tętna.

Organizm będąc w tej strefie wydolnościowej, zwiększa zapotrzebowanie na tlen, co wiąże się z przekształcaniem tłuszczów w czystą energię. A tłuszcze jak wiecie, spalają się tylko w obecności wystarczającej ilości tlenu!

Co jeszcze powoduje ćwiczenie zumby w naszym organizmie? zumba reguluje gospodarkę hormonalną, np. produkcję hormonów: somatotropiny i insuliny, które odpowiedzialne są za nasz metabolizm.

Poza tym zumba zaprzęga do pracy znacznie większą ilość mięśni naszego organizmu, niż inne ćwiczenia, dzięki czemu znacznie szybciej poprawiamy swoją wytrzymałość, dzięki której z kolei, niemal z treningu na trening możemy ćwiczyć dłużej i intensywniej! a więc chudnąć jeszcze szybciej!

Ile kalorii spala się podczas zumby?

Ćwicząc przez godzinę klasyczną wersję zumby, jesteś w stanie spalić 450 kcal, czyli mniej więcej tyle, co godzina joggingu. Jeśli dołączysz do ćwiczeń ciężarki (Zumba tonning), to ilość spalonych kalorii zwiększy się do 600 kcal!!! (odpowiedni godzinnej jazdy na rowerze).

… to jeszcze nie koniec!

Jakie ćwiczenia zumby spalają najwięcej kalorii? oczywiście jest to aqua zumba! w czasie godziny ćwiczeń jesteś w stanie spalić aż 800 kcal! niesamowite prawda? dodatkowym utrudnieniem podczas ćwiczeń aqua zumby, jest stawianie przez wodę dodatkowego oporu!

Ile czasu ćwiczyć zumbę, żeby schudnąć?

Jeśli chcesz, żeby ćwiczenia zumby przynosiły Ci efekty, musisz właściwie dostosować częstotliwość treningu zumby i jej czas! Powiedzmy, że jedna sesja zumby powinna Ci zająć od 30 do 60 min. A na zajęcia zumby należy uczęszczać co najmniej 3 razy w tygodniu.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do ćwiczeń zumby, jest to świetna metoda na spalenie zbędnych kalorii, które odkładają się w ciele pod postacią cellulitu, który tak bardzo mocno szpeci nasze sylwetki! Do dzieła! zacznij ćwiczenie zumby już dziś! nawet w domu przed laptopem czy telewizorem… po prostu zacznij ćwiczyć!

Koniecznie przeczytaj też te artykuły:

Oceń artykuł

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)