Type to search

Ćwiczenia odchudzające mogą być różnego typu – można znaleźć ćwiczenia odchudzające w domu, ćwiczenia odchudzające na siłowni, bardziej i mniej intensywne ćwiczenia odchudzające, itp. Jednak zwykle są one do siebie podobne. Szukasz skutecznych ćwiczeń odchudzających, które są czymś innym niż dotychczas wykonywałaś?

To koniecznie spróbuj aquaaerobic. Jest to dziś jedna z popularniejszych metod odchudzających. Kobiety coraz częściej wybierają aquaaerobic, bo wnosi on coś nowego i niecodziennego do ich zwykłych ćwiczeń na odchudzanie.

Aquaaerobic to ćwiczenia odchudzające wykonywane na basenie. Naukowcy odkryli, że woda ma świetny wpływ i zwiększa skuteczność ćwiczeń wyszczuplających. Woda powoduje, że czujemy się lekko, a jednocześnie stwarza opór, przez co ćwiczenia stają się skuteczniejsze.

Dodatkowo aquaaerobic jest czymś dla większości pań nowym, a więc nie nudzi, jak większość ćwiczeń wyszczuplających, które na co dzień wykonuje się w domu. Aquaaerobic to świetny sposób na zrelaksowanie się i wymodelowanie sylwetki.

Ćwiczenia odchudzające – aquaaerobic:

1) Marsz – zanurzamy się w wodzie po szyję po czym zaczynamy maszerować w miejscu unosząc wysoko kolana i wymachując jednocześnie ugiętymi łokciami, jak to jest w marszu. Ćwiczymy tak przez 3 minuty. Jest to świetny trening nie tylko na wyszczuplanie, ale również na poprawienie krążenia i wydolności oddechowej.

2) Unoszenie nóg – ustawiamy się tyłem do ściany basenu, przywieramy do niej plecami, a następnie unosimy do góry na przemian nogi ugięte w kolanach jak najwyżej, przyciągając je dodatkowo rękami. Ćwiczenia powtarzamy po 10 razy na każdą z nóg.

3) Wymachy na boki – teraz ustawiamy się bokiem do krawędzi basenu, chwytamy się jej, a następnie unosimy nogę na bok, uginając ją w kolanie. Ćwiczeni powtarzamy 10 razy, a następnie ustawiamy się drugim bokiem i powtarzamy 10 razy ćwiczenie na drugą nogę.

4) Skręty tułowia – ustawiamy się plecami do ściany basenu, uginajmy kolana, tak by nogi nie były oparte o podłoże, a unosiły się w wodzie. Następnie zaczynamy robić skręty tułowia w lewo i w prawo. Ćwiczenie wykonujemy przez 2 minuty.

5) Obwodzenie nóg – opieramy się plecami o ścianę basenu, a następnie unosimy lekko nogę i wolno przesuwamy ją w jedną stronę w bok a następnie w drugą i powracamy do pozycji wyjściowej. Pamiętajcie, aby noga była prosta! Ćwiczenie powtarzamy 10 razy na każdą nogę.

6) Przeskoki – na koniec ćwiczenie bardzo proste i przyjemne. Znajdujemy sobie trochę miejsca i zaczynamy przeskakiwać z nogi na nogę. I tak ćwiczymy przez 3 minuty.

  Ćwiczenia na uda cz.1
  Step aerobik - czyli aerobik ze schodkiem...
  Schudnij w 2 tygodnie!
  Ćwiczenia odchudzające – trening interwałowy
  Ćwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie
Tags:
Oceń artykuł

You Might also Like

7 Comments

 1. Przydatne

  Odpowiedz
 2. fajne polecam

  Odpowiedz
 3. bylam na tym jest to super

  Odpowiedz
 4. a musi sie je wykonywac w basenie….hmmm…..prosze o szybka odpowiedź

  Odpowiedz
 5. do Paula…..- mozna je wykonywac w kazdym zbiorniku wodnym niekoniecznie basenie

  Odpowiedz
 6. Na jakie efekty mozna liczyc po dwoch tygodniach codziennych wizyt na basenie ?

  Odpowiedz
 7. do Nat – zalezy od organizmu. srednio 1-3kg na tydzień

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adre e-mail nie będzie widoczny. Pole wymagane oznaczone są gwiazdką (*)